DİĞER ÜLKELER

Afganistan Vizesi Bayrak

Afganistan Ankara Büyükelçiliği

Adres: Cinnah Cad. No: 88, 06551 Çankaya / Anakara
Tel: 0(312) 442 25 23
Fax: 0(312) 442 62 56

Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Levent mah., Levent cad., No:28 , Levent-Beşiktaş / İstanbul
Tel: 0(212) 343 87 22 

AFGANİSTAN VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

Afganistan Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve  Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Ayrıca Afganistan Vizesi kaç günde çıkar?  Afganistan Vize Türleri nelerdir? Afganistan Vize Ücreti ne kadar? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Vize Hizmet Merkezi aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Afganistan Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Vize Hizmet Merkezi personelinin, Afganistan Başkonsolosluğu ’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Ücretsiz Vize Destek Hattı  0212 268 12 23

AFGANİSTAN VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Afganistan vizesi Afganistan’ya seyahat edecek olan Bordo (Umuma Mahsus), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) Pasaport sahibi Türk vatandaşlarının alması gereken vizedir. Siyah (Diplomatik)  pasaport sahiplerinin 6 ay içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize başvurusu yapmasına gerek yoktur.

Sınır Kapısında Vize Yabancı tüccar ve yatırımcılar için uluslararası Hamid Karzai Hava Alanı’na girişte, İçişleri Bakanlığı’nın sınır kontrol görevlileri tarafından, Dışişleri Bakanlığı’nın talep ettiği gerekli evraklar incelendikten sonra vize kanununun 27. maddesine göre vize temin edilecektir.

Vize talep eden kişinin ülkeye dönmesi için yeterli sebebi olması, Bir kurumda çalışıyor olması veya sabit bir gelirinin olması, dönüş biletlerinin ibraz edilmesi ve başvuru sahibinin yasal bir sorunu olmaması halinde vize almasına yardımcı olarak görülebilir.

AFGANİSTAN VİZESİ GEREKLİ EVRAK BİLGİSİ

Vize başvurusu için gerekli evraklar dönemsel olarak farklılıklar gösterebilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikli olarak vize başvuru formunu doldurup ardından almak istediği vize türüne göre evrakları hazırlaması gerekir. Çünkü istenilen vize türü ve Mesleki durumunuza göre gerekli olan evraklarda değişmektedir. Vize başvurusunda kullanılacak olan başvuru formu tamamı dolacak şekilde hazırlanıp ibraz edilmesi gerekmektedir. Afganistan Konsolosluğu vize için başvuran kişilerin yapacakları olan seyahatin amacını, konaklama yapacağı yeri, tüm masrafları karşılayabilecek olmasını, tekrardan geri dönüş yapacağı ile ilgili tüm bilgi ve belgelerin ibraz edilmesini ister. Afganistan Vizesi için gerekli olan detaylı evrak listesine ulaşmak için Vize Türünüzü seçmeniz yeterlidir. Arzu ederseniz vize temsilcilerimizi arayabilir gerekli bilgileri size göndermelerini isteyebilirsiniz.

AFGANİSTAN VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR ?

Afganistan’ya kısa süreli ziyaretler için yapılan başvuruların sonucu yaklaşık olarak 5 iş gün içinde sonuçlanır. Afganistan vizesi için istenen evrakları tam olarak hazır etmiş başvuru sahiplerinden süreç içerisinde ilave evrak talep edilebileceği gibi yüz yüze görüşme de istenebilir. Bu durumda süreç biraz daha uzayabilir.

AFGANİSTAN VİZE FORMU

Afganistan vizesi almak isteyenlerin başvuru formunu Türkçe olarak doldurması zorunludur. Temsilcilerimiz sizlerin adına Vize Başvuru formunuzu ücretsiz olarak doldurmaktadır.

AFGANİSTAN VİZE DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Afganistan Vize başvurunuzda ihtiyacınız olan Ticari Vize Dilekçe Örneği ve Turistik Vize Dilekçe Örnekleri için aşağıdaki örnekleri kullanabilirsiniz. Ya da Vize Temsilcilerimizi arayarak size dilekçe konusunda destek olmalarını isteyebilirsiniz.

AFGANİSTAN VİZE TÜRLERİ

  1. Ticari Vizesi
  2. Sınır Kapısında Vize

AFGANİSTAN VİZE ÜCRETİ

Afganistan Vize başvurusu yapan Türk Vatandaşları resmi olarak belirlenmiş olan 80 USD vize harcını ödemesi zorunludur. Vize başvurusu için ödenen harç bedeli vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda iade edilmez.