MEKSİKA VİZESİ

Meksika Vizesi Gerekli Evrak Listesi, Vize Formu, Vize Dilekçe Örnekleri, Vize Türleri, Vize Ücreti, Vize Nasıl Alınır? Kaç Günde Çıkar?

DİĞER ÜLKELER

Meksika Vizesi Bayrak

Meksika Ankara Büyükelçiliği

Adres: Kırkpınar Sokak, No:18/6, Çankaya, Ankara
Tel: 0(312) 442 30 33
Fax: 0(312) 442 02 21

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Levent Mahallesi, Lale Sk. No:23, 34330 Beşiktaş/İstanbul
Tel: 0(535) 873 80 18

MEKSİKA VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

Meksika Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve  Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Ayrıca Meksika Vizesi kaç günde çıkar?  Meksika Vize Türleri nelerdir? Meksika Vize Ücreti ne kadar? Uzun Süreli Meksika Vizesi Nasıl alınır? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Vize Hizmet Merkezi aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Meksika Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Vize Hizmet Merkezi personelinin, Meksika Başkonsolosluğu ’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Ücretsiz Vize Destek Hattı  0212 268 12 23

MEKSİKA VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Hususi, hizmet ve umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımız vizeye tabidirler. Diplomatik pasaportlar ise vizeden muaftırlar.

Turizm, iş, eğitim, gazetecilik veya transit geçiş gibi nedenlerle Meksika’ya seyahat edecek vatandaşlarımız, havayoluyla seyahat etmek kaydıyla 30 gün geçerli tek giriş vizelerini online başvuru yaparak vize harcı ödemeden alabilmektedirler.

MEKSİKA VİZESİ GEREKLİ EVRAK BİLGİSİ

Vize başvurusu için gerekli evraklar dönemsel olarak farklılıklar gösterebilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikli olarak vize başvuru formunu doldurup ardından almak istediği vize türüne göre evrakları hazırlaması gerekir. Çünkü istenilen vize türü ve Mesleki durumunuza göre gerekli olan evraklarda değişmektedir. Vize başvurusunda kullanılacak olan başvuru formu Türkçe ve İngilizce olmak üzere 2 dilde istenilen yerlerin tamamı dolacak şekilde hazırlanıp ibraz edilmesi gerekmektedir. Almanya Konsolosluğu vize için başvuran kişilerin yapacakları olan seyahatin amacını, konaklama yapacağı yeri, tüm masrafları karşılayabilecek olmasını, tekrardan geri dönüş yapacağı ile ilgili tüm bilgi ve belgelerin ibraz edilmesini ister. Almanya Vizesi için gerekli olan detaylı evrak listesine ulaşmak için Vize Türünüzü seçmeniz yeterlidir. Arzu ederseniz vize temsilcilerimizi arayabilir gerekli bilgileri size göndermelerini isteyebilirsiniz.

MEKSİKA VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR ?

Meksika’ya kısa süreli ziyaretler için yapılan başvuruların sonucu yaklaşık olarak 5 ila 15 iş gün içinde sonuçlanır. Almanya vizesi için istenen evrakları tam olarak hazır etmiş başvuru sahiplerinden süreç içerisinde ilave evrak talep edilebileceği gibi yüz yüze görüşme de istenebilir. Bu durumda süreç biraz daha uzayabilir.

MEKSİKA VİZE TÜRLERİ

  1. Ticari veya Fuar Vizesi
  2. Turistik Vize
  3. Aile veya Arkadaş Ziyareti Vizesi
  4. Eğitim, Kültürel veya Sportif Etkinlik Amaçlı Vize

MEKSİKA VİZE ÜCRETİ

Meksika online vize müracaatları için ücret almamaktadır.