NİJERYA VİZESİ

Nijerya Vizesi Gerekli Evrak Listesi, Vize Formu, Vize Dilekçe Örnekleri, Vize Türleri, Vize Ücreti, Vize Nasıl Alınır? Kaç Günde Çıkar?

DİĞER ÜLKELER

Nijerya Vizesi Bayrak

Vize Başvuru Formu

Dilekçe Örneği

Fotoğraf Ölçü Bilgileri

Nijerya Ankara Büyükelçiliği

Adres: Uğur Mumcu Sokağı, No.56, 06700 G.O.P., Ankara 
Tel: 0(312) 448 10 76
Fax: 0(312) 448 10 82

NİJERYA VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

Nijerya Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve  Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Ayrıca Nijerya Vizesi kaç günde çıkar?  Nijerya Vize Türleri nelerdir? Nijerya Vize Ücreti ne kadar? Uzun Süreli Nijerya Vizesi Nasıl alınır? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Vize Hizmet Merkezi aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Nijerya Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Vize Hizmet Merkezi personelinin, Nijerya Başkonsolosluğu ’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Ücretsiz Vize Destek Hattı  0212 268 12 23

NİJERYA VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Nijerya vizesi Nijerya’ya seyahat edecek olan Bordo Pasaport (Umuma Mahsus), iyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının alması gereken vizedir.

NİJERYA VİZESİ GEREKLİ EVRAK BİLGİSİ

Vize başvurusu için gerekli evraklar dönemsel olarak farklılıklar gösterebilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikli olarak vize başvuru formunu doldurup ardından almak istediği vize türüne göre evrakları hazırlaması gerekir. Çünkü istenilen vize türü ve Mesleki durumunuza göre gerekli olan evraklarda değişmektedir. Vize başvurusunda kullanılacak olan başvuru formu istenilen yerlerin tamamı dolacak şekilde hazırlanıp ibraz edilmesi gerekmektedir. Nijerya Konsolosluğu vize için başvuran kişilerin yapacakları olan seyahatin amacını, konaklama yapacağı yeri, tüm masrafları karşılayabilecek olmasını, tekrardan geri dönüş yapacağı ile ilgili tüm bilgi ve belgelerin ibraz edilmesini ister. Nijerya Vizesi için gerekli olan detaylı evrak listesine ulaşmak için Vize Türünüzü seçmeniz yeterlidir. Arzu ederseniz vize temsilcilerimizi arayabilir gerekli bilgileri size göndermelerini isteyebilirsiniz.

NİJERYA VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR ?

Nijerya’ya kısa süreli ziyaretler için yapılan başvuruların sonucu yaklaşık olarak 5 ila 15 iş gün içinde sonuçlanır. Nijerya vizesi için istenen evrakları tam olarak hazır etmiş başvuru sahiplerinden süreç içerisinde ilave evrak talep edilebileceği gibi yüz yüze görüşme de istenebilir. Bu durumda süreç biraz daha uzayabilir.

NİJERYA VİZE FORMU

Nijerya vizesi almak isteyenlerin başvuru formunu doldurması zorunludur. Temsilcilerimiz sizlerin adına Vize Başvuru formunuzu ücretsiz olarak doldurmaktadır.

NİJERYA VİZE DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Nijerya Vize başvurunuzda ihtiyacınız olan Ticari Vize Dilekçe Örneği ve Turistik Vize Dilekçe Örnekleri için aşağıdaki örnekleri kullanabilirsiniz. Ya da Vize Temsilcilerimizi arayarak size dilekçe konusunda destek olmalarını isteyebilirsiniz.

NİJERYA VİZE TÜRLERİ

  1. Ticari veya Fuar Vizesi
  2. Turistik Vize
  3. Aile veya Arkadaş Ziyareti Vizesi
  4. Eğitim, Kültürel veya Sportif Etkinlik Amaçlı Vize

NİJERYA VİZE ÜCRETİ

Nijerya Vize başvurusu yapan Türk Vatandaşları resmi olarak belirlenmiş olan vize harcı ödenmesi zorunludur.