SENEGAL VİZESİ

Senegal Vizesi Gerekli Evrak Listesi, Vize Formu, Vize Dilekçe Örnekleri, Vize Türleri, Vize Ücreti, Vize Nasıl Alınır? Kaç Günde Çıkar?

DİĞER ÜLKELER

Senegal Vizesi Bayrak

Vize Başvuru Formu

Dilekçe Örneği

Fotoğraf Ölçü Bilgileri

Senegal Ankara Büyükelçiliği

Adres: Hilal Mah. Aleksander Dubçek Cad. No:8 Yıldız / Ankara
Tel: 0(312) 442 00 46
Fax: 0(312) 442 00 56

SENEGAL VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

Senegal Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve  Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Ayrıca Senegal Vizesi kaç günde çıkar?  Senegal Vize Türleri nelerdir? Senegal Vize Ücreti ne kadar? Uzun Süreli Senegal Vizesi Nasıl alınır? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Vize Hizmet Merkezi aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Senegal Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Vize Hizmet Merkezi personelinin, Senegal Başkonsolosluğu ’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Ücretsiz Vize Destek Hattı  0212 268 12 23

SENEGAL VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Senegal’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamili kişiler vizeden muaftır. Kapıda vize ita edilmesi uygulaması bulunmamakta olup, internetten e-vize alınması gerekmektedir.

Ülkeye giriş için sarıhumma aşısı yaptırılması zorunludur. Bu çerçevede, Senegal’e seyahat edecek vatandaşlarımızın seyahatlerinden en az 10 gün evvel sarıhumma aşısı yaptırmaları ve aşı kartlarını beraberlerinde getirmeleri gerekmektedir.

SENEGAL VİZESİ GEREKLİ EVRAK BİLGİSİ

Vize başvurusu için gerekli evraklar dönemsel olarak farklılıklar gösterebilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikli olarak vize başvuru formunu doldurup ardından almak istediği vize türüne göre evrakları hazırlaması gerekir. Çünkü istenilen vize türü ve Mesleki durumunuza göre gerekli olan evraklarda değişmektedir. Ayrıca Senegal E-visa uygulaması da bulunmakta olduğun isteyen yolcular E-visa başvurusuda yapabilir.

SENGAL VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR ?

Senegal’e kısa süreli ziyaretler için yapılan başvuruların sonucu yaklaşık olarak 5 iş gün içinde sonuçlanır. Senegal vizesi için istenen evrakları tam olarak hazır etmiş başvuru sahiplerinden süreç içerisinde ilave evrak talep edilebileceği gibi yüz yüze görüşme de istenebilir. Bu durumda süreç biraz daha uzayabilir.

SENEGAL VİZE FORMU

Senegal vizesi almak isteyenlerin başvuru formunu İngilizce veya Türkçe olarak doldurması zorunludur. Temsilcilerimiz sizlerin adına Vize Başvuru formunuzu ücretsiz olarak doldurmaktadır.

SENEGAL VİZE DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Senegal Vize başvurunuzda ihtiyacınız olan Ticari Vize Dilekçe Örneği ve Turistik Vize Dilekçe Örnekleri için aşağıdaki örnekleri kullanabilirsiniz. Ya da Vize Temsilcilerimizi arayarak size dilekçe konusunda destek olmalarını isteyebilirsiniz.

SENEGAL VİZE TÜRLERİ

  1. Nezaket Vizesi
  2. Umuma Mahsus Vize
    1. Çalışma Vizesi
    2. Turistik Vize
    3. Eğitim Vizesi
    4. İş Vizesi

SENEGAL VİZE ÜCRETİ

Senegal Vize başvurusu yapan Türk Vatandaşları resmi olarak belirlenmiş olan vize harcını ödemesi zorunludur.