VİETNAM VİZESİ

Vietnam Vizesi Gerekli Evrak Listesi, Vize Formu, Vize Dilekçe Örnekleri, Vize Türleri, Vize Ücreti, Vize Nasıl Alınır? Kaç Günde Çıkar?

DİĞER ÜLKELER

Vietnam Vizesi Bayrak

Vize Başvuru Formu

Dilekçe Örneği

Fotoğraf Ölçü Bilgileri

Vietnam Ankara Büyükelçiliği

Adres: 414. Sok. No14 Çankaya / Ankara
Tel: 0(312) 446 80 49
Fax: 0(312) 446 56 23

VİETNAM VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

Vietnam Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve  Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Ayrıca Vietnam Vizesi kaç günde çıkar?  Vietnam Vize Türleri nelerdir? Vietnam Vize Ücreti ne kadar? Uzun Süreli Vietnam Vizesi Nasıl alınır? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Vize Hizmet Merkezi aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Vietnam Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Vize Hizmet Merkezi personelinin, Vietnam Başkonsolosluğu ’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Ücretsiz Vize Destek Hattı  0212 268 12 23

VİETNAM VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Vietnam vizesi Vietnam’ya seyahat edecek olan Bordo Pasaport (Umuma Mahsus) sahibi Türk vatandaşlarının alması gereken vizedir. Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin 6 ay içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize başvurusu yapmasına gerek yoktur.

VİETNAM VİZESİ GEREKLİ EVRAK BİLGİSİ

Vize başvurusu için gerekli evraklar dönemsel olarak farklılıklar gösterebilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikli olarak vize başvuru formunu doldurup ardından almak istediği vize türüne göre evrakları hazırlaması gerekir. Çünkü istenilen vize türü ve Mesleki durumunuza göre gerekli olan evraklarda değişmektedir. Vize başvurusunda kullanılacak olan başvuru formu istenilen yerlerin tamamı dolacak şekilde hazırlanıp ibraz edilmesi gerekmektedir. Vietnam Konsolosluğu vize için başvuran kişilerin yapacakları olan seyahatin amacını, konaklama yapacağı yeri, tüm masrafları karşılayabilecek olmasını, tekrardan geri dönüş yapacağı ile ilgili tüm bilgi ve belgelerin ibraz edilmesini ister. Vietnam Vizesi için gerekli olan detaylı evrak listesine ulaşmak için Vize Türünüzü seçmeniz yeterlidir. Arzu ederseniz vize temsilcilerimizi arayabilir gerekli bilgileri size göndermelerini isteyebilirsiniz.

VİETNAM VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR ?

Vietnam’ya kısa süreli ziyaretler için yapılan başvuruların sonucu yaklaşık olarak 5 iş gün içinde sonuçlanır. Vietnam vizesi için istenen evrakları tam olarak hazır etmiş başvuru sahiplerinden süreç içerisinde ilave evrak talep edilebileceği gibi yüz yüze görüşme de istenebilir. Bu durumda süreç biraz daha uzayabilir.

VİETNAM VİZE FORMU

Vietnam vizesi almak isteyenlerin başvuru formunu doldurması zorunludur. Temsilcilerimiz sizlerin adına Vize Başvuru formunuzu ücretsiz olarak doldurmaktadır.

VİETNAM VİZE DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Vietnam Vize başvurunuzda ihtiyacınız olan Ticari Vize Dilekçe Örneği ve Turistik Vize Dilekçe Örnekleri için aşağıdaki örnekleri kullanabilirsiniz. Ya da Vize Temsilcilerimizi arayarak size dilekçe konusunda destek olmalarını isteyebilirsiniz.

VİETNAM VİZE TÜRLERİ

  1. Ticari veya Fuar Vizesi
  2. Turistik Vize

VİETNAM VİZE ÜCRETİ

Vietnam Vize başvurusu yapan Türk Vatandaşları resmi olarak belirlenmiş olan vize harcını ödenmesi zorunludur.