BULGARİSTAN VİZESİ

Bulgaristan Vizesi Gerekli Evrak Listesi, Vize Formu, Vize Dilekçe Örnekleri, Vize Türleri, Vize Ücreti, Vize Nasıl Alınır? Kaç Günde Çıkar?

DİĞER ÜLKELER

Bulgaristan Vizesi Bayrak

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği

Adres: Atatürk Bulvarı 124, Kavaklıdere, Ankara
Tel: +90 (312) 467 2071
Fax: +90 (312) 468 6956

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Ahmet Adnan Saygun Cd. No:34 34340 Ulus / Beşiktaş, İstanbul
Tel: +90 (212) 281 01 14

BULGARİSTAN VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

Bulgaristan Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve  Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Ayrıca Bulgaristan Vizesi kaç günde çıkar?  Bulgaristan Vize Türleri nelerdir? Bulgaristan Vize Ücreti ne kadar? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Vize Hizmet Merkezi aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Bulgaristan Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Vize Hizmet Merkezi personelinin, Bulgaristan Başkonsolosluğu’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Ücretsiz Vize Destek Hattı  0212 268 12 23

BULGARİSTAN VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Bulgaristan vizesi Bulgaristan’ya seyahat edecek olan Bordo Pasaport (Umuma Mahsus) sahibi Türk vatandaşlarının alması gereken vizedir. Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin 6 ay içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize başvurusu yapmasına gerek yoktur. Bulgaristan aynı zamanda Avrupa Birliği üyesi olup ancak Schengen bölgesine dahil değildir. Ama Schengen vizesi almış ve geçerliliğini koruyan vize sahipleri için tekrardan vize alınmasına gerek yoktur.

BULGARİSTAN’DAN UZUN SÜRELİ VİZE NASIL ALINIR?

Bulgaristan için en uzun süreli vize 1 Yıldır. Aynı zaman da çok giriş çıkış hakkı veren bu vize 3 ay ve 6 Ay olarak da verilmektedir. Bu tip vizeyi alabilmek için Bulgaristan’a sürekli seyahat edeceğinizi beyan eden Ticari iş bağlantılarınız veya Özel Ziyaret amaçlı olan Bulgaristan Vatandaşı ile evli olanlara verilmektedir. Daha detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Vize Destek Hattı : 0212 268 12 23

BULGARİSTAN VİZE TÜRLERİ

Kısa Süreli Ziyaret Vizeleri

 1. Ticari veya Fuar Vizesi
 2. Turistik Vize
 3. Aile veya Arkadaş Ziyareti Vizesi
 4. Transit Vize
 5. Eğitim, Kültürel veya Sportif Etkinlik Amaçlı Vize
 6. Bulgaristan Vatandaşı ile Evli Olanlar

Oturum Vizeleri (D Vize)

 1. Aile Birleşimi Bulgaristan’da Oturum İzni
 2. Annelikten veya Babalıktan dolayı Bulgaristan oturum izni
 3. Bulgaristan da 10 Kişi Çalıştıran İşverene Ticari Oturum İzni
 4. Bulgaristan’da Çalışma izni
 5. Bulgaristan’da Temsilcilik’ten dolayı Oturuma izni
 6. Emeklilere Bulgaristan’da oturma izni
 7. Evlilikten Dolayı Bulgaristan’da Oturum İzni
 8. Göçmenler için Bulgaristan’da oturum izni
 9. Öğrenci Erasmus Programından dolayı oturma izni
 10. Öğrencilikten dolayı Bulgaristan oturum izni

 

BULGARİSTAN VİZESİ GEREKLİ EVRAK BİLGİSİ

Vize başvurusu için gerekli evraklar dönemsel olarak farklılıklar gösterebilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikli olarak vize başvuru formunu doldurup ardından almak istediği vize türüne göre evrakları hazırlaması gerekir. Çünkü istenilen vize türü ve Mesleki durumunuza göre gerekli olan evraklarda değişmektedir. Bulgaristan Konsolosluğu vize için başvuran kişilerin yapacakları olan seyahatin amacını, konaklama yapacağı yeri, tüm masrafları karşılayabilecek olmasını, tekrardan geri dönüş yapacağı ile ilgili tüm bilgi ve belgelerin ibraz edilmesini ister. Bulgaristan Vizesi için gerekli olan detaylı evrak listesine ulaşmak için Vize Türünüzü seçmeniz yeterlidir. Arzu ederseniz vize temsilcilerimizi arayabilir gerekli bilgileri size göndermelerini isteyebilirsiniz.

BULGARİSTAN VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR ?

Bulgaristan’a kısa süreli ziyaretler için yapılan başvuruların sonucu yaklaşık olarak 5 ile 7 iş gün içinde sonuçlanır. Ancak 90 günü aşan süreli konaklama yapacak olan kişiler için yapılacak Oturum izni (D Vize) başvuruları için süreç ortalama olarak 45 gün sürmektedir. Bulgaristan vizesi için istenen evrakları tam olarak hazır etmiş başvuru sahiplerinden süreç içerisinde ilave evrak talep edilebileceği gibi yüz yüze görüşme de istenebilir. Bu durumda süreç biraz daha uzayabilir.

BULGARİSTAN VİZE FORMU

Bulgaristan vizesi almak isteyenlerin başvuru formunu Türkçe, İngilizce veya Bulgarca olarak doldurması zorunludur. Temsilcilerimiz sizlerin adına Vize Başvuru formunuzu ücretsiz olarak doldurmaktadır.

BULGARİSTAN VİZE DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Bulgaristan Vize başvurunuzda ihtiyacınız olan Ticari Vize Dilekçe Örneği ve Turistik Vize Dilekçe Örnekleri için aşağıdaki örnekleri kullanabilirsiniz. Ya da Vize Temsilcilerimizi arayarak size dilekçe konusunda destek olmalarını isteyebilirsiniz.

BULGARİSTAN VİZE ÜCRETİ

Bulgaristan Vize başvurusu yapan Türk Vatandaşları resmi olarak belirlenmiş olan vize harcını ödemesi zorunludur. Ayrıca 12 yaşından küçük başvuru sahipleri vize harcı ödemelerini gerek olmayıp sadece aracı kurum ücretini ödemeleri gerekir. Vize başvurusu için ödenen harç bedeli vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda iade edilmez.