CEZAYİR VİZESİ

Cezayir Vizesi Gerekli Evrak Listesi, Vize Formu, Vize Dilekçe Örnekleri, Vize Türleri, Vize Ücreti, Vize Nasıl Alınır? Kaç Günde Çıkar?

DİĞER ÜLKELER

Cezayir Vizesi Bayrak

Cezayir Ankara Büyükelçiliği

Adres: Çankaya Mahallesi, Şehit Ersan Cad. No:42, 06690 Çankaya/Ankara
Tel: 0(312) 468 77 19

Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Gazeteciler Sitesi 23 Temmuz Meydanı No7 Esentepe / İstanbul
Tel: 0(212) 356 95 16
Fax: 0(212) 356 95 15

CEZAYİR VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

Cezayir Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve  Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Ayrıca Cezayir Vizesi kaç günde çıkar?  Cezayir Vize Türleri nelerdir? Cezayir Vize Ücreti ne kadar? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Vize Hizmet Merkezi aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Cezayir Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Vize Hizmet Merkezi personelinin, Cezayir Başkonsolosluğu ’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Ücretsiz Vize Destek Hattı  0212 268 12 23

CEZAYİR VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Cezayir vizesi Cezayir’ya seyahat edecek olan Bordo Pasaport (Umuma Mahsus) sahibi Türk vatandaşlarının alması gereken vizedir. Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin 90 günü aşmayan seyahatleri için vize başvurusu yapmasına gerek yoktur.

CEZAYİR VİZESİ GEREKLİ EVRAK BİLGİSİ

Vize başvurusu için gerekli evraklar dönemsel olarak farklılıklar gösterebilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikli olarak vize başvuru formunu doldurup ardından almak istediği vize türüne göre (Ticari, Turistik ve Çalışma İzni) evrakları hazırlaması gerekir. Çünkü istenilen vize türü ve Mesleki durumunuza göre gerekli olan evraklarda değişmektedir. Cezayir Konsolosluğu vize için başvuran kişilerin yapacakları olan seyahatin amacını, konaklama yapacağı yeri, tüm masrafları karşılayabilecek olmasını, tekrardan geri dönüş yapacağı ile ilgili tüm bilgi ve belgelerin ibraz edilmesini ister. Cezayir Vizesi için gerekli olan detaylı evrak listesine ulaşmak için Vize Türünüzü seçmeniz yeterlidir. Arzu ederseniz vize temsilcilerimizi arayabilir gerekli bilgileri size göndermelerini isteyebilirsiniz.

CEZAYİR VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR ?

Cezayir’ya kısa süreli ziyaretler için yapılan başvuruların sonucu yaklaşık olarak 3 iş gün içinde sonuçlanır.

CEZAYİR VİZE FORMU

Cezayir vizesi almak isteyenlerin başvuru formunu İngilizce olarak doldurması zorunludur. Temsilcilerimiz sizlerin adına Vize Başvuru formunuzu ücretsiz olarak doldurmaktadır.

CEZAYİR VİZE DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Cezayir Vize başvurunuzda ihtiyacınız olan Ticari Vize Dilekçe Örneği ve Turistik Vize Dilekçe Örnekleri için aşağıdaki örnekleri kullanabilirsiniz. Ya da Vize Temsilcilerimizi arayarak size dilekçe konusunda destek olmalarını isteyebilirsiniz.

CEZAYİR VİZE TÜRLERİ

  1. Ticari veya Fuar Vizesi
  2. Turistik Vize
  3. Çalışma İzni Vizesi

CEZAYİR VİZE ÜCRETİ

Cezayir Vize başvurusu yapan Türk Vatandaşları resmi olarak belirlenmiş olan vize harcını ödemesi zorunludur. Vize başvurusu için ödenen harç bedeli vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda iade edilmez.

Ticari Vize

  • Tek Girişli : 40 Euro
  • Çok Girişli 30 Günlük : 60 Euro
  • Çok Girişli 90 Günlük : 100 Euro

Turistik Vize

  • Tek Girişli : 40 Euro

Çalışma İzni

  • Çok Girişli 6 ay 90 Günlük : 100 Euro