ÇİN VİZESİ

Çin Halk Cumhuriyeti Vizesi Gerekli Evrak Listesi, Vize Formu, Vize Dilekçe Örnekleri, Vize Türleri, Vize Ücreti, Vize Nasıl Alınır? Kaç Günde Çıkar?

DİĞER ÜLKELER

Çin Vizesi Bayrak

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği

Adres: Gölgeli Sok. No: 34 G.O.P., Ankara
Tel: +90 (312) 436 0628
Fax: +90 (312) 446 4248

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Memduhpaşa Yalısı, Mısırlı Caddesi, 6/8 Kireçburnu Mah., Sarıyer,İstanbul
Tel: +90 (212) 299 26 34

ÇİN VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

Çin Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve  Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Ayrıca Çin Vizesi kaç günde çıkar?  Çin Vize Türleri nelerdir? Çin Vize Ücreti ne kadar? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Vize Hizmet Merkezi aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Vize Hizmet Merkezi personelinin, Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosluğu’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Ücretsiz Vize Destek Hattı  0212 268 12 23

ÇİN VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Çin vizesi Çin’ya seyahat edecek olan Bordo Pasaport (Umuma Mahsus) sahibi Türk vatandaşlarının alması gereken vizedir. Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin 30 günü aşmayan seyahatleri için vize başvurusu yapmasına gerek yoktur.

Parmak izi alımı için her başvuru sahibinin Acente Personelimizle birlikte vize başvurusu esnasında şahsen vize şubesine gelmesi gerekmektedir.

ÇİN VİZESİ GEREKLİ EVRAK BİLGİSİ

Vize başvurusu için gerekli evraklar dönemsel olarak farklılıklar gösterebilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikli olarak Çin’de ziyaret edecekleri kurumdan Belediye Onaylı Barkodlu Resmi Davet Mektubu ve firmadan kaşeli imzalı davet mektubunu temin etmeleri gerekmektedir. Sonrasın istenilen vize türü ve Mesleki durumunuza göre gerekli olan evrakları hazırlamanız gerekir. Çin Konsolosluğu vize için başvuran kişilerin yapacakları olan seyahatin amacını, konaklama yapacağı yeri, tüm masrafları karşılayabilecek olmasını, tekrardan geri dönüş yapacağı ile ilgili tüm bilgi ve belgelerin ibraz edilmesini ister. Çin Vizesi için gerekli olan detaylı evrak listesine ulaşmak için Vize Türünüzü seçmeniz yeterlidir. Arzu ederseniz vize temsilcilerimizi arayabilir gerekli bilgileri size göndermelerini isteyebilirsiniz.

ÇİN VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR ?

Çin Halk Cumhuriyeti kısa süreli ziyaretler için yapılan başvuruların sonucu yaklaşık olarak 8 iş gün içinde sonuçlanır. Çin vizesi için istenen evrakları tam olarak hazır etmiş başvuru sahiplerinden süreç içerisinde ilave evrak talep edilebileceği gibi yüz yüze görüşme de istenebilir. Bu durumda süreç biraz daha uzayabilir.

ÇİN VİZE FORMU

Çin vizesi almak isteyenlerin başvuru formunu Çince veya Türkçe olarak doldurması zorunludur. Temsilcilerimiz sizlerin adına Vize Başvuru formunuzu ücretsiz olarak doldurmaktadır.

ÇİN VİZE DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Çin Vize başvurunuzda ihtiyacınız olan Vize Dilekçe Örneği sayfamızdan temin edebilirsiniz. Ya da Vize Temsilcilerimizi arayarak size dilekçe konusunda destek olmalarını isteyebilirsiniz.

ÇİN VİZE TÜRLERİ

  1. Ticari veya Fuar Vizesi

ÇİN VİZE ÜCRETİ

Çin Vize başvurusu yapan Türk Vatandaşları resmi olarak belirlenmiş olan vize harcını ödemesi zorunludur. Vize başvurusu için ödenen harç bedeli vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda iade edilmez.