HOLLANDA VİZESİ

Hollanda Vizesi Gerekli Evrak Listesi, Vize Formu, Vize Dilekçe Örnekleri, Vize Türleri, Vize Ücreti, Vize Nasıl Alınır? Kaç Günde Çıkar?

DİĞER ÜLKELER

Hollanda Vizesi Bayrak

Hollanda Ankara Büyükelçiliği

Adres: Hilal Mahallesi, Hollanda Caddesi No. 5, 06550 – Yıldız, Ankara
Tel: 0(312) 409 1800
Fax: 0(312) 409 1898

Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: İstiklal Cad. No: 197, 34433 Beyoğlu, İstanbul
Tel: 0(212) 393 2121

HOLLANDA VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

Hollanda Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve  Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Ayrıca Hollanda Vizesi kaç günde çıkar?  Hollanda Vize Türleri nelerdir? Hollanda Vize Ücreti ne kadar? Uzun Süreli Hollanda Vizesi Nasıl alınır? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Vize Hizmet Merkezi aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Hollanda Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Vize Hizmet Merkezi personelinin, Hollanda Başkonsolosluğu ’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Ücretsiz Vize Destek Hattı  0212 268 12 23

HOLLANDA VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Hollanda bir Schengen ülkesi olmakta olup bu nedenle Schengen vizesi başvurusu yapılması gerekmektedir. Hollanda’ya gitmek isteyenlerin vize işlemleri için Hollanda başkonsolosluğu ya da konsolosluk aracılığı ile belirlenmiş vize alma kurumlarına başvurarak vize alabilmeleri mümkündür. Ayrıca Türkiye’de sekiz ilde vize almak için başvuru merkezleri bulunmakta olup buralardan da vize alma konusunda yardım almak mümkün olabilmektedir. Hollanda vizesi için bu kurumlara vize başvurusu yapmaya Acentemiz tam yetkilidir. Hollanda vizesi işlemleri için ülkeye neden gidildiğinin açıklanması gerekmekte olup alınan uçak biletinin ilk olarak Hollanda’ya gitmesi gerekmektedir. Hollanda vizesi işlemlerinden sonra başka ülkeler de ziyaret edilecekse en uzun süre Hollanda’da kalınması gerektiği de unutulmamalıdır.

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

-Hollanda vize işlemleri için öncelikle en az üç ay geçerliliği bulunan bir pasaporta sahip olmak gerekmektedir. Bunun yanında pasaportun en az iki sayfası boş olmalıdır.
-Vize için Başvuru Formu doldurulmuş olmalıdır,
-İki tane fotoğraf biometrik olarak çekilmiş olması ve yüzün net olarak görünüyor olması da gereklilikler arasındadır.
Seyahat sigortasının yapılması gerekmekte olup acil rahatsızlıklarda sigortalanmanın sağlanması hedeflenmektedir.
Uçak bileti ya da bilgilerinin olduğu bir doküman,
-Kalınacak konaklama yeri bilgileri
-Ayrıca çalışanlar için bazı ekstra belgelere ihtiyaç duyulmakta olup bunlar sigorta dökümleri, işe giriş belgesi, işverenin yurt dışına çıkışa dair izin belgesi, son üç aya ait maaş bordrosudur. -Bunun yanında şirket sahiplerinden şirketin faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleridir. -Çiftçiler için ise çiftçilik belgesi, emekliler için ise emekli maaş belgesi istenmektedir. On sekiz yaşından küçükler için ise velayeti altında bulunulan kişinin noter onaylı muvaffakatname ve velayeti altında bulunan kişinin gelirinin belgesi istenmektedir.

Hollanda Vize Başvuru Formu ve Randevu İşlemleri

Hollanda vize işlemleri için başvuru randevusu almak gerekmekte olup bunu online olarak internet üzerinden yapmak mümkün olabilmektedir. Randevu alındıktan sonra kişinin tüm hazırlıklarını ve evrakları toplama süresini ayarlaması gerekmektedir. Ayrıca online olarak alınacak randevu sistemi sayesinde başvurunun aşamaları tek tek görüntülenebilmektedir. Bu sayede kullanıcı Hollanda vize işlemleri için ne durumda olduğunu takip etme olanağı sağlayabilmektedir. Hollanda vize başvuru formu ise yine online olarak internet üzerinden sağlanabilmekte olup doldurularak evraklar arasına eklenmesi gerekmektedir. Acentemiz sizin adınıza randevu sürecini sizin adınıza temin edebilir ve vize formunuzu doldurulmasını sağlayabilmektedir.

Hollanda Vize Dilekçe Örnekleri

Vize dilekçesinde seyahatin amacı ve Hollanda dışında hangi ülkelerin ziyaret edileceği bilgilerinin yanı sıra ne kadar süre kalınacağı ve giriş çıkış tarihlerinin de net olarak açıklanacağı bir içeriğe sahip olmalıdır. Ayrıca işyeri sahiplerinin personellerini göndermeleri durumunda şirketin antetli kağıdına yazılacak olan dilekçede şirket yetkilisinin adı ve imzası bulunmak zorundadır.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda vizesi resmi tatiller hariç tutularak en geç on gün içinde çıkarılmaktadır. Fakat eksik evrak ve bazı aksaklıklar nedeniyle bu süre bazı değişikliklere uğrayabilir.

Hollanda Uzun Süreli Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda Schengen Vizesini uzun süreli alabilmek için vizemizi belirtildiği şekilde kullanmamız gerekir. Bunun için Hollanda temsilciliklerinden alınan schengen vizemizi öncelikle Hollanda’ya seyahat ederek kullanmamız tavsiye edilir. Bu şekilde kullanılan vize süresi kademili olarak 3 Ay, 6 Ay, 1 Yıl, 2 Yıl, 3, 4 ve 5 Yıl şeklinde devam eder.

Hollanda Vize Türleri

Hollanda’da uzun süre kalabilmek için Hollanda oturma vizesi, aile kurma vizesi, eğitim vizesi ya da çalışma vizesi almak gerekmektedir. Normal vize işlemleri ile en fazla doksan gün kalınabilirken bu vizeler ile uzun süre kalabilmek mümkündür.

Acentemiz aracılığıyla aşağıdaki vize türleri için destek alabilirsiniz.

  • Ticari Vize
  • Turistik Vize
  • Akraba veya Arkadaş Ziyaret Vizesi
  • Eğitim Kültür Vizesi

Hollanda Vize Ücreti

Hollanda vize ücreti yetişkinler ve üçüncü dünya ülkesi vatandaşları için 281 TL + 112 TL aracı kurum bedeli olmakla birlikte on iki yaşına kadar olan çocuklar ve eğitim amacıyla gidenler için sadece 112 TL’ dir.