İSRAİL VİZESİ

İsrail Vizesi Gerekli Evrak Listesi, Vize Formu, Vize Dilekçe Örnekleri, Vize Türleri, Vize Ücreti, Vize Nasıl Alınır? Kaç Günde Çıkar?

DİĞER ÜLKELER

İsrail Vizesi Bayrak

İsrail Ankara Büyükelçiliği

Adres: Mahatma Gandhi Cad. No85 Gaziosmanpaşa / Ankara
Tel: 0(312) 459 75 00
Fax: 0(312) 459 75 55

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Levent Mah. Cömert sok YapıKredi Plaza C Blok K7 Levent / İstanbul
Tel: 0(212) 317 65 00
Fax: 0(212) 317 65 55
Web: http://embassies.gov.il/istanbul/

İSRAİL VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

İsrail Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve  Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Ayrıca İsrail Vizesi kaç günde çıkar?  İsrail Vize Türleri nelerdir? İsrail Vize Ücreti ne kadar? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Vize Hizmet Merkezi aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları İsrail Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Vize Hizmet Merkezi personelinin, İsrail Başkonsolosluğu ’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Ücretsiz Vize Destek Hattı  0212 268 12 23

İSRAİL VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

İsrail vizesi İsrail’ya seyahat edecek olan Bordo Pasaport (Umuma Mahsus) sahibi Türk vatandaşlarının alması gereken vizedir. Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin 6 ay içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize başvurusu yapmasına gerek yoktur.

Filistin’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İsrail vizesi almaları gerekmektedir (Mısır üzerinden Gazze Şeridi’ne girecek vatandaşlarımız hariç).

İSRAİL VİZESİ GEREKLİ EVRAK BİLGİSİ

Vize başvurusu için gerekli evraklar dönemsel olarak farklılıklar gösterebilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikli olarak vize başvuru formunu doldurup ardından almak istediği vize türüne göre evrakları hazırlaması gerekir. Çünkü istenilen vize türü ve Mesleki durumunuza göre gerekli olan evraklarda değişmektedir. Vize başvurusunda kullanılacak olan başvuru formu Türkçe olarak tamamı dolacak şekilde hazırlanıp ibraz edilmesi gerekmektedir. İsrail Konsolosluğu vize için başvuran kişilerin yapacakları olan seyahatin amacını, konaklama yapacağı yeri, tüm masrafları karşılayabilecek olmasını, tekrardan geri dönüş yapacağı ile ilgili tüm bilgi ve belgelerin ibraz edilmesini ister. İsrail Vizesi için gerekli olan detaylı evrak listesine ulaşmak için Vize Türünüzü seçmeniz yeterlidir. Arzu ederseniz vize temsilcilerimizi arayabilir gerekli bilgileri size göndermelerini isteyebilirsiniz.

İSRAİL VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR ?

İsrail’e kısa süreli ziyaretler için yapılan başvuruların sonucu yaklaşık olarak 5 ila 10 iş gün içinde sonuçlanır. İsrail vizesi için istenen evrakları tam olarak hazır etmiş başvuru sahiplerinden süreç içerisinde ilave evrak talep edilebileceği gibi yüz yüze görüşme de istenebilir. Bu durumda süreç biraz daha uzayabilir.

İSRAİL VİZE FORMU

İsrail vizesi almak isteyenlerin başvuru formunu Türkçe olarak doldurması zorunludur. Temsilcilerimiz sizlerin adına Vize Başvuru formunuzu ücretsiz olarak doldurmaktadır.

İSRAİL VİZE DİLEKÇE ÖRNEĞİ

İsrail Vize başvurunuzda ihtiyacınız olan Ticari Vize Dilekçe Örneği ve Turistik Vize Dilekçe Örnekleri için sayfamızdaki örnekleri kullanabilirsiniz. Ya da Vize Temsilcilerimizi arayarak size dilekçe konusunda destek olmalarını isteyebilirsiniz.

İSRAİL VİZE TÜRLERİ

  1. Ticari veya Fuar Vizesi
  2. Turistik Vize
  3. Aile veya Arkadaş Ziyareti Vizesi
  4. Eğitim, Kültürel veya Sportif Etkinlik Amaçlı Vize

İSRAİL VİZE ÜCRETİ

İsrail Vize başvurusu yapan Türk Vatandaşlarından Vize Harcı almamaktadır.