MISIR VİZESİ

Mısır Vizesi Gerekli Evrak Listesi, Vize Formu, Vize Dilekçe Örnekleri, Vize Türleri, Vize Ücreti, Vize Nasıl Alınır? Kaç Günde Çıkar?

DİĞER ÜLKELER

Mısır Vizesi Bayrak

Mısır Ankara Büyükelçiliği

Adres: Atatürk Bulvari no. 126 Kavaklidere-Ankara
Tel: 0(312) 426 10 26
Fax: 0(312) 427 00 99

Mısır İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Cevdetpaşa Cad. No:12 Bebek Besiktas 34330 Istanbul
Tel: 0(212) 324 21 33

MISIR VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

Mısır Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve  Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Ayrıca Mısır Vizesi kaç günde çıkar?  Mısır Vize Türleri nelerdir? Mısır Vize Ücreti ne kadar? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Vize Hizmet Merkezi aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Mısır Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Vize Hizmet Merkezi personelinin, Mısır Başkonsolosluğu ’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Ücretsiz Vize Destek Hattı  0212 268 12 23

MISIR VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Mısır Vizesi, Mısır’a seyahat edecek olan Bordo Pasaport (Umuma Mahsus) sahibi Türk vatandaşlarının alması gereken vizedir. Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin 6 ay içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize başvurusu yapmasına gerek yoktur.

MISIR VİZESİ GEREKLİ EVRAK BİLGİSİ

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikli olarak vize başvuru formunu doldurup ardından almak istediği vize türüne göre evrakları hazırlaması gerekir. Çünkü istenilen vize türü ve Mesleki durumunuza göre gerekli olan evraklarda değişmektedir. Vize başvurusunda kullanılacak olan başvuru formu Türkçe veya İngilizce olmak üzere istenilen yerlerin tamamı dolacak şekilde hazırlanıp ibraz edilmesi gerekmektedir. Mısır Konsolosluğu vize için başvuran kişilerin yapacakları olan seyahatin amacını, konaklama yapacağı yeri, tüm masrafları karşılayabilecek olmasını, tekrardan geri dönüş yapacağı ile ilgili tüm bilgi ve belgelerin ibraz edilmesini ister. Mısır Vizesi için gerekli olan detaylı evrak listesine ulaşmak için Vize Türünüzü seçmeniz yeterlidir. Arzu ederseniz vize temsilcilerimizi arayabilir gerekli bilgileri size göndermelerini isteyebilirsiniz.

MISIR VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR ?

Mısır’ya kısa süreli ziyaretler için yapılan başvuruların sonucu soruşturmaya alınmazsa yaklaşık olarak 5 iş gün içinde sonuçlanır. Mısır vizesi için istenen evrakları tam olarak hazır etmiş başvuru sahiplerinden süreç içerisinde soruşturmaya tabi olabileceklerinden dolayı bu durumda işlem süresi biraz daha uzatabilir.

MISIR VİZE FORMU

Mısır vizesi almak isteyenlerin başvuru formunu İngilizce veya Türkçe olarak doldurması zorunludur. Temsilcilerimiz sizlerin adına Vize Başvuru formunuzu ücretsiz olarak doldurmaktadır.

MISIR VİZE DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Mısır Vize başvurunuzda ihtiyacınız olan Ticari Vize Dilekçe Örneği ve Turistik Vize Dilekçe Örnekleri için aşağıdaki örnekleri kullanabilirsiniz. Ya da Vize Temsilcilerimizi arayarak size dilekçe konusunda destek olmalarını isteyebilirsiniz.

MISIR VİZE TÜRLERİ

  1. Ticari veya Fuar Vizesi
  2. Turistik Vize
  3. Aile veya Arkadaş Ziyareti Vizesi
  4. Eğitim, Kültürel veya Sportif Etkinlik Amaçlı Vize

MISIR VİZE ÜCRETİ

Mısır Vize başvurusu yapan Türk Vatandaşları resmi olarak belirlenmiş olan vize harcını ödemesi zorunludur.