PAKİSTAN VİZESİ

Pakistan Vizesi Gerekli Evrak Listesi, Vize Formu, Vize Dilekçe Örnekleri, Vize Türleri, Vize Ücreti, Vize Nasıl Alınır? Kaç Günde Çıkar?

DİĞER ÜLKELER

Pakistan Vizesi Bayrak

Vize Başvuru Formu

Dilekçe Örneği

Fotoğraf Ölçü Bilgileri

Pakistan Ankara Büyükelçiliği

Adres: İran Caddesi No:37, 06700 G.O.P., Ankara 
Tel: 0(312) 427 14 10
Fax: 0(312) 467 10 23

Pakistan İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Güllü Sk. No.20, 3. Levent,İstanbul 
Tel: 0(212) 324 91 54
Fax: 0(212) 324 51 70

PAKİSTAN VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

Pakistan Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve  Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Ayrıca Pakistan Vizesi kaç günde çıkar?  Pakistan Vize Türleri nelerdir? Pakistan Vize Ücreti ne kadar? Uzun Süreli Pakistan Vizesi Nasıl alınır? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Vize Hizmet Merkezi aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Pakistan Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Vize Hizmet Merkezi personelinin, Pakistan Başkonsolosluğu ’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Ücretsiz Vize Destek Hattı  0212 268 12 23

PAKİSTAN VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Pakistan vizesi Pakistan’ya seyahat edecek olan Bordo Pasaport (Umuma Mahsus) sahibi Türk vatandaşlarının alması gereken vizedir. Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin 6 ay içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize başvurusu yapmasına gerek yoktur.

PAKİSTAN VİZESİ GEREKLİ EVRAK BİLGİSİ

Vize başvurusu için gerekli evraklar dönemsel olarak farklılıklar gösterebilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikli olarak vize başvuru formunu doldurup ardından almak istediği vize türüne göre evrakları hazırlaması gerekir. Çünkü istenilen vize türü ve Mesleki durumunuza göre gerekli olan evraklarda değişmektedir. Vize başvurusunda kullanılacak olan başvuru formu istenilen yerlerin tamamı dolacak şekilde hazırlanıp ibraz edilmesi gerekmektedir. Pakistan Konsolosluğu vize için başvuran kişilerin yapacakları olan seyahatin amacını, konaklama yapacağı yeri, tüm masrafları karşılayabilecek olmasını, tekrardan geri dönüş yapacağı ile ilgili tüm bilgi ve belgelerin ibraz edilmesini ister. Pakistan Vizesi için gerekli olan detaylı evrak listesine ulaşmak için Vize Türünüzü seçmeniz yeterlidir. Arzu ederseniz vize temsilcilerimizi arayabilir gerekli bilgileri size göndermelerini isteyebilirsiniz.

PAKİSTAN VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR ?

Pakistan’ya kısa süreli ziyaretler için yapılan başvuruların sonucu yaklaşık olarak 5 ila 15 iş gün içinde sonuçlanır. Pakistan vizesi için istenen evrakları tam olarak hazır etmiş başvuru sahiplerinden süreç içerisinde ilave evrak talep edilebileceği gibi yüz yüze görüşme de istenebilir. Bu durumda süreç biraz daha uzayabilir.

PAKİSTAN VİZE FORMU

Pakistan vizesi almak isteyenlerin başvuru formunu doldurması zorunludur. Temsilcilerimiz sizlerin adına Vize Başvuru formunuzu ücretsiz olarak doldurmaktadır.

PAKİSTAN VİZE DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Pakistan Vize başvurunuzda ihtiyacınız olan Ticari Vize Dilekçe Örneği ve Turistik Vize Dilekçe Örnekleri için aşağıdaki örnekleri kullanabilirsiniz. Ya da Vize Temsilcilerimizi arayarak size dilekçe konusunda destek olmalarını isteyebilirsiniz.

PAKİSTAN VİZE TÜRLERİ

  1. Ticari veya Fuar Vizesi
  2. Turistik Vize
  3. Aile veya Arkadaş Ziyareti Vizesi
  4. Eğitim, Kültürel veya Sportif Etkinlik Amaçlı Vize

PAKİSTAN VİZE ÜCRETİ

Pakistan Vize başvurusu yapan Türk Vatandaşları resmi olarak belirlenmiş olan vize harcını ödenmesi zorunludur.