RUSYA VİZESİ

Rusya Vizesi Gerekli Evrak Listesi, Vize Formu, Vize Dilekçe Örnekleri, Vize Türleri, Vize Ücreti, Vize Nasıl Alınır? Kaç Günde Çıkar?

DİĞER ÜLKELER

Rusya Vizesi Bayrak

Fotoğraf Ölçü Bilgileri

Rusya Ankara Büyükelçiliği

Adres: Karyağdı Sok No5 Kavaklıdere / Ankara
Tel: 0(312) 439 21 22
Fax: 0(312) 442 90 20

Rusya İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: İstiklal Cad. No 219 Beyoülu / İstanbul
Tel: 0(212) 295 51 01
Fax: 0(212) 293 23 58

RUSYA VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

Rusya Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve  Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Ayrıca Rusya Vizesi kaç günde çıkar?  Rusya Vize Türleri nelerdir? Rusya Vize Ücreti ne kadar? Uzun Süreli Rusya Vizesi Nasıl alınır? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Vize Hizmet Merkezi aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Almanya Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Vize Hizmet Merkezi personelinin, Almanya Başkonsolosluğu ’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Ücretsiz Vize Destek Hattı  0212 268 12 23

RUSYA VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Rusya vizesi Rusya’ya seyahat edecek olan Bordo Pasaport (Umuma Mahsus), Yeşil (Hususi) ve Gri (Hizmet) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının alması gereken vizedir. Siyah (Diplomatik) pasaport sahiplerinin 6 ay içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize başvurusu yapmasına gerek yoktur.

Vize Şubesi yetkilileri vize verme aşamasında son derece titiz davranır. Vize talep eden kişinin seyahat edecek olduğu şehri mutlaka doğru olarak iletmesi gerekmektedir.

RUSYA VİZESİ GEREKLİ EVRAK BİLGİSİ

Vize başvurusu için gerekli evraklar Rusya vizesi için neredeyse hiç yok denilecek kadar azdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikli olarak vize başvuru formunu doldurup ardından konaklama yapacakları otelden bir rezervasyon kopyası istemeleri gereklidir.

RUSYA VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR ?

Rusya’ya kısa süreli ziyaretler için yapılan başvuruların sonucu yaklaşık olarak 5 iş günü, Acil yapılan başvurular ise 2 iş günü içinde sonuçlanır. Rusya vizesi için istenen evrakları tam olarak hazır etmiş başvuru sahiplerinden süreç içerisinde ilave evrak talep edilebileceği gibi yüz yüze görüşme de istenebilir. Bu durumda süreç biraz daha uzayabilir.

RUSYA VİZE FORMU

Rusya vizesi almak isteyenlerin başvuru formunu doldurması zorunludur. Temsilcilerimiz sizlerin adına Vize Başvuru formunuzu ücretsiz olarak doldurmaktadır.

RUSYA VİZE DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Rusya Vize başvurusu için dilekçe yazmanıza gerek yoktur.

RUSYA VİZE TÜRLERİ

  1. Ticari veya Fuar Vizesi
  2. Turistik Vize
  3. Aile veya Arkadaş Ziyareti Vizesi
  4. Eğitim, Kültürel veya Sportif Etkinlik Amaçlı Vize

RUSYA VİZE ÜCRETİ

Rusya Vize başvurusu yapan Türk Vatandaşları resmi olarak belirlenmiş olan vize harcını ödenmesi zorunludur.