SUUDİ ARABİSTAN VİZESİ

Suudi Arabistan Vizesi Gerekli Evrak Listesi, Vize Formu, Vize Dilekçe Örnekleri, Vize Türleri, Vize Ücreti, Vize Nasıl Alınır? Kaç Günde Çıkar?

DİĞER ÜLKELER

Suudi Arabistan Vizesi Bayrak

Vize Başvuru Formu

Dilekçe Örneği

Fotoğraf Ölçü Bilgileri

Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği

Adres: Turan Emeksiz Sok No6 Gaziosmanpaşa  / Anakara
Tel: 0(312) 468 55 40
Fax: 0(312) 427 48 86

Suudi Arabistan  İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Konaklar Mah. Çamlık Cad. Akasyalı Sok. No. 6, 4. Levent, İstanbul
Tel: 0(212) 281 91 40
Fax: 0(212) 281 91 41

SUUDİ ARABİSTAN VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

Suudi Arabistan Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve  Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Ayrıca Suudi Arabistan Vizesi kaç günde çıkar?  Suudi Arabistan Vize Türleri nelerdir? Suudi Arabistan Vize Ücreti ne kadar? Uzun Süreli Suudi Arabistan Vizesi Nasıl alınır? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Vize Hizmet Merkezi aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Suudi Arabistan Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Vize Hizmet Merkezi personelinin, Suudi Arabistan Başkonsolosluğu ’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Ücretsiz Vize Destek Hattı  0212 268 12 23

SUUDİ ARABİSTAN VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Suudi Arabistan vizesi Suudi Arabistan’ya seyahat edecek olan Bordo Pasaport (Umuma Mahsus), Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) sahibi Türk vatandaşlarının alması gereken vizedir.

SUUDİ ARABİSTAN VİZESİ GEREKLİ EVRAK BİLGİSİ

Vize başvurusu için gerekli evraklar dönemsel olarak farklılıklar gösterebilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikli olarak vize başvuru formunu doldurup ardından almak istediği vize türüne göre evrakları hazırlaması gerekir. Çünkü istenilen vize türü ve Mesleki durumunuza göre gerekli olan evraklarda değişmektedir. Vize başvurusunda kullanılacak olan başvuru formu istenilen yerlerin tamamı dolacak şekilde hazırlanıp ibraz edilmesi gerekmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize için başvuran kişilerin yapacakları olan seyahatin amacını, konaklama yapacağı yeri, tüm masrafları karşılayabilecek olmasını, tekrardan geri dönüş yapacağı ile ilgili tüm bilgi ve belgelerin ibraz edilmesini ister. Suudi Arabistan Vizesi için gerekli olan detaylı evrak listesine ulaşmak için Vize Türünüzü seçmeniz yeterlidir. Arzu ederseniz vize temsilcilerimizi arayabilir gerekli bilgileri size göndermelerini isteyebilirsiniz.

SUUDİ ARABİSTAN VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR ?

Suudi Arabistan’ya kısa süreli ziyaretler için yapılan başvuruların sonucu yaklaşık olarak 3 iş gün içinde sonuçlanır. Suudi Arabistan vizesi için istenen evrakları tam olarak hazır etmiş başvuru sahiplerinden süreç içerisinde ilave evrak talep edilebileceği gibi yüz yüze görüşme de istenebilir. Bu durumda süreç biraz daha uzayabilir.

SUUDİ ARABİSTAN VİZE FORMU

Suudi Arabistan vizesi almak isteyenlerin başvuru formunu doldurması zorunludur. Temsilcilerimiz sizlerin adına Vize Başvuru formunuzu ücretsiz olarak doldurmaktadır.

SUUDİ ARABİSTAN VİZE DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Suudi Arabistan Vize başvurunuzda ihtiyacınız olan Ticari Vize Dilekçe Örneği için sayfamızdaki örnekleri kullanabilirsiniz. Ya da Vize Temsilcilerimizi arayarak size dilekçe konusunda destek olmalarını isteyebilirsiniz.

SUUDİ ARABİSTAN VİZE TÜRLERİ

  1. Ticari veya Fuar Vizesi

SUUDİ ARABİSTAN VİZE ÜCRETİ

Suudi Arabistan Vize başvurusu yapan Türk Vatandaşları resmi olarak belirlenmiş olan 130 USD vize harcını ödenmesi zorunludur.