YENİ ZELANDA VİZESİ

Yeni Zelanda Vizesi Gerekli Evrak Listesi, Vize Formu, Vize Dilekçe Örnekleri, Vize Türleri, Vize Ücreti, Vize Nasıl Alınır? Kaç Günde Çıkar?

DİĞER ÜLKELER

Yeni Zelanda Vizesi Bayrak

Fotoğraf Ölçü Bilgileri

Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği

Adres: Kavaklıdere Mahallesi, Kizkulesi Sokak No.11, Gaziosmanpasa, 06700 Ankara
Tel: 0(312) 446 33 33

Yeni Zelanda İstanbul Fahri Konsolosluğu

Adres: Kocatepe Mahallesi, Taksim Cad. No:65, 34437 Beyoğlu/İstanbul
Tel: 0(212) 244 02 72

YENİ ZELANDA VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

Yeni Zelanda Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve  Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Ayrıca Yeni Zelanda Vizesi kaç günde çıkar?  Yeni Zelanda Vize Türleri nelerdir? Yeni Zelanda Vize Ücreti ne kadar? Uzun Süreli Yeni Zelanda Vizesi Nasıl alınır? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Vize Hizmet Merkezi aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Yeni Zelanda Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Vize Hizmet Merkezi personelinin, Yeni Zelanda Başkonsolosluğu ’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Ücretsiz Vize Destek Hattı  0212 268 12 23

YENİ ZELANDA VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Yeni Zelanda vizesi Yeni Zelanda’ya seyahat edecek olan Bordo Pasaport (Umuma Mahsus), Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının alması gereken vizedir. Vize Şubesi yetkilileri vize verme aşamasında son derece titiz davranır. Vize talep eden kişinin ülkeye dönmesi için yeterli sebebi olması, Bir kurumda çalışıyor olması veya sabit bir gelirinin olması, dönüş biletlerinin ibraz edilmesi ve başvuru sahibinin yasal bir sorunu olmaması halinde vize almasına yardımcı olarak görülebilir.

YENİ ZELANDA’DAN UZUN SÜRELİ VİZE NASIL ALINIR?

Vize süresi konusunda en prensipli ülkelerden biri Yeni Zelanda’dır. Yetkililer Vize süresini belirlerken geçmiş de almış olduğunuz vizeleri ile vizeyi almış olduğunuz ülkeye seyahat etmenize çok önem gösterir. Buna istinaden de yetkililer vizenizi süresini sırasıyla uzatmaya devam eder. Acentemiz bu konuda uzmanlaşmış olup vize sürenizin sürekli uzun olması konusunda sizleri doğru bir şekilde yönlendirmektedir. Daha detaylı bilgi almak için acente temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

YENİ ZELANDA VİZESİ GEREKLİ EVRAK BİLGİSİ

Vize başvurusu için gerekli evraklar dönemsel olarak farklılıklar gösterebilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikli olarak online vize başvuru formunu doldurup ardından almak istediği vize türüne göre evrakları online başvuru sistemine yüklemesi gerekir. Yeni Zelanda Konsolosluğu vize için başvuran kişilerin yapacakları olan seyahatin amacını, konaklama yapacağı yeri, tüm masrafları karşılayabilecek olmasını, tekrardan geri dönüş yapacağı ile ilgili tüm bilgi ve belgelerin ibraz edilmesini ister. Norveç Vizesi için gerekli olan detaylı evrak listesine ulaşmak için Vize Türünüzü seçmeniz yeterlidir. Arzu ederseniz vize temsilcilerimizi arayabilir gerekli bilgileri size göndermelerini isteyebilirsiniz.

YENİ ZELANDA VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR ?

Yeni Zelanda’ya kısa süreli ziyaretler için öncelikle olarak online soruşturma yapılır. Bu süreç yaklaşık olarak 15 iş gün içinde sonuçlanır. Sonrasında onaylanan vize durumuna istinaden pasaportunuzu kargo ile Yeni Zelanda Büyükelçiliğe göndererek başvuruyu tamamlıyorsunuz. Elçilikte işlemler 2 gün içinde tamamlanıp pasaportunuzu tekrar kargo ile geri gönderiliyor.

YENİ ZELANDA VİZE FORMU

Yeni Zelanda vizesi almak isteyenlerin başvuru formunu İngilizce olarak online ortamda doldurması zorunludur. Temsilcilerimiz sizlerin adına Vize Başvuru formunuzu ücretsiz olarak doldurmaktadır.

YENİ ZELANDA VİZE DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Yeni Zelanda Vize başvurunuzda ihtiyacınız olan Ticari Vize Dilekçe Örneği ve Turistik Vize Dilekçe Örnekleri için aşağıdaki örnekleri kullanabilirsiniz. Ya da Vize Temsilcilerimizi arayarak size dilekçe konusunda destek olmalarını isteyebilirsiniz.

YENİ ZELANDA VİZE TÜRLERİ

  1. Ticari veya Fuar Vizesi
  2. Turistik Vize
  3. Aile veya Arkadaş Ziyareti Vizesi
  4. Eğitim, Kültürel veya Sportif Etkinlik Amaçlı Vize

YENİ ZELANDA VİZE ÜCRETİ

Yeni Zelanda Vize başvurusu yapan Türk Vatandaşları resmi olarak harç ücreti ödeme yapmalarına gerek yoktur.