AVUSTRALYA VİZESİ

Avustralya Vizesi Gerekli Evrak Listesi, Vize Formu, Vize Dilekçe Örnekleri, Vize Türleri, Vize Ücreti, Vize Nasıl Alınır? Kaç Günde Çıkar?

DİĞER ÜLKELER

Avustralya Vizesi Bayrak

Fotoğraf Ölçü Bilgileri

Avustralya Ankara Büyükelçiliği

Adres: Uğur Mumcu Caddesi , MNG Binası ,No:88 ,Kat:7, 06700 G.O.P. / ANKARA
Tel: +90 (312) 459 9500
Fax: +90 (312) 446 4827

Avustralya İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Askerocağı cad.,No: 15, Kat: 16, Elmadağ, Taksim, İstanbul
Tel: +90 (212) 393 8542

AVUSTRALYA VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

Avustralya Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve  Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Ayrıca Avustralya Vizesi kaç günde çıkar?  Avustralya Vize Türleri nelerdir? Avustralya Vize Ücreti ne kadar? Uzun Süreli Avustralya Vizesi Nasıl alınır? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Vize Hizmet Merkezi aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Avustralya Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Vize Hizmet Merkezi personelinin, Avustralya Başkonsolosluğu ’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Ücretsiz Vize Destek Hattı  0212 268 12 23

AVUSTRALYA VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Avustralya vizesi Avustralya’ya seyahat edecek olan Bordo Pasaport (Umuma Mahsus) sahibi Türk vatandaşlarının alması gereken vizedir. Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin 6 ay içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize başvurusu yapmasına gerek yoktur.

Parmak izi alımı için her başvuru sahibinin Acente Personelimizle birlikte vize başvurusu esnasında şahsen VFS Global şubesine gelmesi gerekmektedir.

AVUSTRALYA VİZESİ GEREKLİ EVRAK BİLGİSİ

Vize başvurusu için gerekli evraklar dönemsel olarak farklılıklar gösterebilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikli olarak vize başvuru formunu doldurup ardından almak istediği vize türüne göre evrakları hazırlaması gerekir. Çünkü istenilen vize türü ve Mesleki durumunuza göre gerekli olan evraklarda değişmektedir. Vize başvurusunda kullanılacak olan başvuru formu online ortamda doldurulması gerekmektedir. Avustralya Konsolosluğu vize için başvuran kişilerin yapacakları olan seyahatin amacını, konaklama yapacağı yeri, tüm masrafları karşılayabilecek olmasını, tekrardan geri dönüş yapacağı ile ilgili tüm bilgi ve belgelerin ibraz edilmesini ister. Avustralya Vizesi için gerekli olan detaylı evrak listesine ulaşmak için Vize Türünüzü seçmeniz yeterlidir. Arzu ederseniz vize temsilcilerimizi arayabilir gerekli bilgileri size göndermelerini isteyebilirsiniz.

AVUSTRALYA VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR ?

Avustralya’ya kısa süreli ziyaretler için yapılan başvuruların sonucu yaklaşık olarak 10 ila 15 iş gün içinde sonuçlanır.

AVUSTRALYA VİZE FORMU

Avustralya vizesi almak isteyenlerin başvuru formunu online ortamda doldurması zorunludur. Temsilcilerimiz sizlerin adına Vize Başvuru formunuzu doldurmaktadır.

AVUSTRALYA VİZE DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Avustralya Vize başvurunuzda ihtiyacınız olan Ticari Vize Dilekçe Örneği ve Turistik Vize Dilekçe Örnekleri için aşağıdaki örnekleri kullanabilirsiniz. Ya da Vize Temsilcilerimizi arayarak size dilekçe konusunda destek olmalarını isteyebilirsiniz.

AVUSTRALYA VİZE TÜRLERİ

  1. Ticari Vizesi
  2. Turistik Vize
  3. Aile veya Arkadaş Ziyareti Vizesi

 

AVUSTRALYA VİZE ÜCRETİ

Avustralya Vize başvurusu yapan Türk Vatandaşları resmi olarak belirlenmiş olan 140 AUD vize harcını ödemesi zorunludur. Vize başvurusu için ödenen harç bedeli vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda iade edilmez.