AVUSTURYA VİZESİ

Avusturya Vizesi Gerekli Evrak Listesi, Vize Formu, Vize Dilekçe Örnekleri, Vize Türleri, Vize Ücreti, Vize Nasıl Alınır? Kaç Günde Çıkar?

DİĞER ÜLKELER

Avusturya Vizesi Bayrak

Avusturya Ankara Büyükelçiliği

Adres: Atatürk Bulvarı 189, 06680 Kavaklıdere P.K. 131, 06661 Küçükesat, Ankara
Tel: +90 (312) 405 5190
Fax: +90 (312) 418 9454

Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Köybaşı Cad., 42-46-34464 P.K.2, 80870 Yeniköy,İstanbul
Tel: +90 (212) 363 8410

AVUSTURYA VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

Avusturya Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve  Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Ayrıca Avusturya Vizesi kaç günde çıkar?  Avusturya Vize Türleri nelerdir? Avusturya Vize Ücreti ne kadar? Uzun Süreli Avusturya Vizesi Nasıl alınır? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Vize Hizmet Merkezi aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Avusturya Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Vize Hizmet Merkezi personelinin, Avusturya Başkonsolosluğu ’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Ücretsiz Vize Destek Hattı  0212 268 12 23

AVUSTURYA VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Avusturya vizesi Avusturya’ya seyahat edecek olan Bordo Pasaport (Umuma Mahsus) sahibi Türk vatandaşlarının alması gereken vizedir. Avusturya aynı zamanda Avrupa’nın Schengen bölgesine dahil olup daha önce Schengen vize almış ve geçerliliğini koruyan vize sahipleri için tekrardan vize alınmasına gerek olmayan ortak vize sistemine dahildir. Ancak daha önce almış olduğunuz Schengen vizesini vize almış olduğunuz ülkeye seyahat ettikten sonra Avusturya seyahatinizde kullanabilirsiniz. Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin 6 ay içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize başvurusu yapmasına gerek yoktur.

25 Eylül 2014´ten beri Schengen vize başvurusunda 12 yaşını doldurmuş başvuru sahiplerinden parmak izi alınması gerekmektedir. Parmak izi alımı için her başvuru sahibinin Acente Personelimizle birlikte vize başvurusu esnasında şahsen VFS Global şubesine gelmesi gerekmektedir.

AVUSTURYA’DAN UZUN SÜRELİ SCHENGEN VİZESİ NASIL ALINIR?

Maalesef Avusturya uzun süreli vize vermes konusunda en sıkı ülkelerden biridir. Turistik başvurularda genel olarak seyahat süresi kadar vize vermekte olup, ticari başvurularda biraz daha esnek davranmaktadırlar. Ayrıca daha önce Avusturya Schengen vizesi almış olup bu vizeyle Avusturya’ya seyahat edenler için ayrıcalık da tanımaktadırlar.

AVUSTURYA VİZESİ GEREKLİ EVRAK BİLGİSİ

Vize başvurusu için gerekli evraklar dönemsel olarak farklılıklar gösterebilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikli olarak vize başvuru formunu doldurup ardından almak istediği vize türüne göre evrakları hazırlaması gerekir. Çünkü istenilen vize türü ve Mesleki durumunuza göre gerekli olan evraklarda değişmektedir. Vize başvurusunda kullanılacak olan başvuru formu Türkçe ve Almanca olmak üzere 2 dilde istenilen yerlerin tamamı dolacak şekilde hazırlanıp ibraz edilmesi gerekmektedir. Avusturya Konsolosluğu vize için başvuran kişilerin yapacakları olan seyahatin amacını, konaklama yapacağı yeri, tüm masrafları karşılayabilecek olmasını, tekrardan geri dönüş yapacağı ile ilgili tüm bilgi ve belgelerin ibraz edilmesini ister. Avusturya Vizesi için gerekli olan detaylı evrak listesine ulaşmak için Vize Türünüzü seçmeniz yeterlidir. Arzu ederseniz vize temsilcilerimizi arayabilir gerekli bilgileri size göndermelerini isteyebilirsiniz.

AVUSTURYA VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR ?

Avusturya’ya kısa süreli ziyaretler için yapılan başvuruların sonucu yaklaşık olarak 7 ile 15 iş gün içinde sonuçlanır. Avusturya vizesi için istenen evrakları tam olarak hazır etmiş başvuru sahiplerinden süreç içerisinde ilave evrak talep edilebileceği gibi yüz yüze görüşme de istenebilir. Bu durumda süreç biraz daha uzayabilir.

AVUSTURYA VİZE FORMU

Avusturya vizesi almak isteyenlerin başvuru formunu Almanca veya Türkçe olarak doldurması zorunludur. Temsilcilerimiz sizlerin adına Vize Başvuru formunuzu ücretsiz olarak doldurmaktadır.

AVUSTURYA VİZE DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Avusturya Vize başvurunuzda ihtiyacınız olan Ticari Vize Dilekçe Örneği ve Turistik Vize Dilekçe Örnekleri için aşağıdaki örnekleri kullanabilirsiniz. Ya da Vize Temsilcilerimizi arayarak size dilekçe konusunda destek olmalarını isteyebilirsiniz.

AVUSTURYA VİZE TÜRLERİ

  1. Ticari veya Fuar Vizesi
  2. Turistik Vize
  3. Aile veya Arkadaş Ziyareti Vizesi
  4. Eğitim, Kültürel veya Sportif Etkinlik Amaçlı Vize

AVUSTURYA VİZE ÜCRETİ

Avusturya Vize başvurusu yapan Türk Vatandaşları resmi olarak belirlenmiş olan vize harcını ödemesi zorunludur. Schengen ülkelerinde genel olarak bu harç ücreti 85 Euro’ dur. Vize başvurusu için ödenen harç bedeli vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda iade edilmez.