BANGLADEŞ VİZESİ

Bangladeş Vizesi Gerekli Evrak Listesi, Vize Formu, Vize Dilekçe Örnekleri, Vize Türleri, Vize Ücreti, Vize Nasıl Alınır? Kaç Günde Çıkar?

DİĞER ÜLKELER

Bangladeş Vizesi Bayrak

Bangladeş Ankara Büyükelçiliği

Adres: Birlik Mahallesi 391. Cadde No:16, 06610, Çankaya, Ankara
Tel: +90 (312) 495 2719
Fax: +90 (312) 495 2744

Bangladeş İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Beylerbeyi Beybostanı Sokak No:30/A, Üsküdar, İstanbul
Tel: +90 (216) 318 4230

BANGLADEŞ VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

Bangladeş Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve  Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Ayrıca Bangladeş Vizesi kaç günde çıkar?  Bangladeş Vize Türleri nelerdir? Bangladeş Vize Ücreti ne kadar? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

VİZE TÜRLERİ

Vize Hizmet Merkezi aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Bangladeş Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Vize Hizmet Merkezi personelinin, Bangladeş Başkonsolosluğu’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Ücretsiz Vize Destek Hattı  0212 268 12 23

BANGLADEŞ VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Bangladeş vizesi Bangladeş’ya seyahat edecek olan Bordo Pasaport (Umuma Mahsus) sahibi Türk vatandaşlarının alması gereken vizedir. Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin 90 günü aşmayan seyahatleri için vize başvurusu yapmasına gerek yoktur.

BANGLADEŞ VİZESİ GEREKLİ EVRAK BİLGİSİ

Vize başvurusu için gerekli evraklar dönemsel olarak farklılıklar gösterebilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikli olarak vize başvuru formunu doldurup ardından almak istediği vize türüne göre evrakları hazırlaması gerekir. Çünkü istenilen vize türü ve Mesleki durumunuza göre gerekli olan evraklarda değişmektedir. Bangladeş Konsolosluğu vize için başvuran kişilerin yapacakları olan seyahatin amacını, konaklama yapacağı yeri, tüm masrafları karşılayabilecek olmasını, tekrardan geri dönüş yapacağı ile ilgili tüm bilgi ve belgelerin ibraz edilmesini ister. Bangladeş Vizesi için gerekli olan detaylı evrak listesine ulaşmak için Vize Türünüzü seçmeniz yeterlidir. Arzu ederseniz vize temsilcilerimizi arayabilir gerekli bilgileri size göndermelerini isteyebilirsiniz.

BANGLADEŞ VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR ?

Bangladeş’ya kısa süreli ziyaretler için yapılan başvuruların sonucu yaklaşık olarak 5 iş gün içinde sonuçlanır. Bangladeş vizesi için istenen evrakları tam olarak hazır etmiş başvuru sahiplerinden süreç içerisinde ilave evrak talep edilebileceği gibi yüz yüze görüşme de istenebilir. Bu durumda süreç biraz daha uzayabilir.

BANGLADEŞ VİZE FORMU

Bangladeş vizesi almak isteyenlerin başvuru formunu İngilizce olarak doldurması zorunludur. Temsilcilerimiz sizlerin adına Vize Başvuru formunuzu ücretsiz olarak doldurmaktadır.

BANGLADEŞ VİZE DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Bangladeş Vize başvurunuzda ihtiyacınız olan Ticari Vize Dilekçe Örneği ve Turistik Vize Dilekçe Örnekleri için aşağıdaki örnekleri kullanabilirsiniz. Ya da Vize Temsilcilerimizi arayarak size dilekçe konusunda destek olmalarını isteyebilirsiniz.

BANGLADEŞ VİZE TÜRLERİ

  1. Ticari veya Fuar Vizesi
  2. Turistik Vize

BANGLADEŞ VİZE ÜCRETİ

Bangladeş Vize başvurusu yapan Türk Vatandaşları resmi olarak belirlenmiş olan Tek girişli vize ücreti olarak 58 $ veya Çok girişli vize ücreti olarak 194 $ vize harcını ödemesi zorunludur.