FRANSA VİZESİ

Fransa Vizesi Gerekli Evrak Listesi, Vize Formu, Vize Dilekçe Örnekleri, Vize Türleri, Vize Ücreti, Vize Nasıl Alınır? Kaç Günde Çıkar?

DİĞER ÜLKELER

Fransa Vizesi Bayrak

Fransa Ankara Büyükelçiliği

Adres: Paris Caddesi No 70 – Kavaklıdere – 06540 Ankara
Tel: +90 (312) 455 4545
Fax: +90 (312) 455 4527

Fransa İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: İstiklal Caddesi No: 4, 4435 Taksim İstanbul
Tel: +90 (212) 334 8730

FRANSA VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

Fransa Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve  Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Ayrıca Fransa Vizesi kaç günde çıkar?  Fransa Vize Türleri nelerdir? Fransa Vize Ücreti ne kadar? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Vize Hizmet Merkezi aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Fransa Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Vize Hizmet Merkezi personelinin, Fransa Başkonsolosluğu’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Ücretsiz Vize Destek Hattı  0212 268 12 23

Fransa Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Fransa’ya iş, tatil, eğitim ya da diğer herhangi bir neden ile seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Fransa vizesi almaları gerekmektedir. Avrupa’nın hem ekonomik hem de siyasi olarak en etkili ülkelerinden biri olan Fransa, Türkiye’den turistik, eğitim ve çalışma amacı gibi birçok eylem nedeni ile yoğun ziyaretçi talebi almaktadır.

Avrupa Birliği üyesi bir ülke olan Fransa, ülkesini ziyaret etmek isteyen diğer ülke vatandaşlarına Fransa vizesi politikası uygulamaktadır. Bu politikaların hepsi Türk vatandaşları için de geçerlidir. Fransa sınırları içine girme amacında olan umuma mahsus pasaport sahipleri, seyahatlerine çıkmadan önce ülkeye gidiş nedenlerine göre Fransa vizesi almalıdırlar. Fransa, Schengen Anlaşmasına taraf olan bir ülke olduğu için alınan vizelere de Schengen Vizesi denilmektedir. Peki, Fransa vizesi nasıl alınmaktadır? Hemen destek almak için bizi arayabilirsiniz.

Fransa Vizesi Gerekli Evrak Listesi

            Fransa vize işlemleri için gerekli olan evraklar yapılacak olan seyahatin amacına göre değişmektedir. Fransa turistik vizesi, ticari vize, ziyaretçi vizesi gibi farklı amaçlar ile yapılan seyahatlerin evrakları farklıdır.

Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan vize merkezimiz aracılığı ile Fransa vize işlemleri için gereken evrakları öğrenebilirsiniz. Vize türüne göre istenen evraklardan farklı olarak Başkonsolosluğun da istediği ek evraklar olabilir. Temel olarak bütün Fransa vize işlemleri için istenen ortak belgeler vardır. Bu belgeler şunlardır:

-En az 6 ay geçerliliğe sahip olan ve vize için boş sayfaları olan pasaport,
-Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 2 tane biyometrik ve arkası beyaz fotoğraf,
-Okunaklı ve eksiksiz doldurulmuş olan vize başvuru formu,
-Fransa Konsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi,
-Nüfus cüzdanı fotokopisi,

Başvuru yapacağınız Vize Türüne göre detaylı evrakları öğrenmek için gerekli vize türünü seçebilirsiniz.

Fransa Vizesi Başvuru Formu

            Fransa vizesi almak isteyenlerin Fransa Konsolosluğu tarafından hazırlanan ve başvuran kişiler hakkında Başkonsolosluğun bilgi edinmesini sağlayan başvuru formu başvuru esnasında gereklidir. Eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak doldurulan başvuru formunun vize evrakları arasında bulundurulması gerekmektedir.

Başvuru formunun İngilizce veya Fransızca olarak doldurulması gerekir. Başvuru formu olmadan yapılan Fransa vizesi başvuruları Konsolosluk tarafından kabul edilmemektedir. Başvuru formunda verilen bilgiler ile başvuru evraklarının genelinde verilecek olan bilgilerin doğru ve eşit olması gerekmektedir.

Fransa Vizesi Dilekçe Örnekleri

Fransa’ya seyahat edecek olan vatandaşların Fransa vize işlemleri için Konsolosluğa hitaben vize talep dilekçesi yazmaları gerekir. Fransa’ya iş toplantısı, tatil, alan araştırması ve konferans gibi amaçlar ile giden kişilerin yapacak oldukları seyahatler ile ilgili Fransa vizesi dilekçesi sunmaları gerekmektedir.

Personelini iş seyahati amacı ile gönderecek olan şirket yetkilisi, dilekçeyi şirketin antetli kağıdına yazmalıdır. Ayrıca dilekçede şirket yetkilisinin imzası ve kaşesi olmalıdır. Dilekçede seyahatin temel amacı ve kişinin firmadaki görevi açık olarak belirtilmelidir.

Dilekçede seyahatin başlangıç ile bitiş tarihleri ve varsa ek seyahat hakkında da bilgiler verilmelidir. Ayrıca seyahat süresince nerede konaklama yapılacağı, konaklama ile beraber transfer ve hastalık gibi masrafların nasıl karşılanacağı belirtilir.

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

            Fransa vize işlemleri yapacak olan kişiler bu işlemlerin ne kadar sürede sonuçlanacağını merak etmektedir. Bu sorunun cevabı Fransa Başkonsolosluğuna bağlıdır. Ama genel olarak vize başvurusunun sonuçlanma süresi 3 – 5 gün arasında değişmektedir. Bu süre vize için alınan randevu tarihinden itibaren geçerlidir.

Fransa Vize Türleri

Fransa vizesi ülkeye gidilen amaca göre değişmektedir. Fransa vize türleri şunlardır:

-Ticari vize
-Turistik vize
-Transit vize
-Eğitim vizesi
-Kültürel ve sportif vize

Fransa Vizesi Ücreti

Fransa Konsolosluğu Resmi vize harcı 60 Euro’dur. Ayrıca aracı kurum  VFS Global 25 Euro servis bedeli almaktadır. Fransa vize ücretleri nakit bir şekilde ödenmektedir. Vize ücreti  başvuru yapıldıktan sonra sonucu ne olursa olsun iade edilmemektedir.

Uzun Süreli Vize Nasıl Alınır?

Fransa vizesini uzun süreli almanıza karar veren yetkili merci Fransa Ankara Büyükelçiliği, Fransa Başkonsolosluğu ve Fransa Konsolosluğudur. Vize süresini belirlerken geçmiş de almış olduğunuz Schengen vizeleri ile vizeyi almış olduğunuz ülkeye seyahat etmenize çok önem gösterir. Schengen vizesini almış olduğunuz ülkeye seyahat ettikten sonra diğer schengen ülkelerini seyahat etmeniz vizeyi yetkililerin istemiş olduğu gibi kullanmış olduğunuz anlamına gelir. Buna istinaden de yetkililer vizenizi süresini sırasıyla uzatmaya devam eder. Acentemiz bu konuda uzmanlaşmış olup vize sürenizin sürekli uzun olması konusunda sizleri doğru bir şekilde yönlendirmektedir. Daha detaylı bilgi almak için acente temsilcilerimizi arayabilirsiniz. Sağlık ya da eğitim amacı ile uzun süreli Fransa vizesi isteniyor ise konu ile ilgili evrakların ibraz edilerek durumun kanıtlanması gerekmektedir.

VFS Global Fransa Vize Başvuru Merkezi

Vfs Global, Fransa Başkonsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş bir kurum aracı kurumdur. Firmamız sizin adınıza Vize Başvurusu yapmaya ve takip etmeye tam yetkili akredite acentedir.