HİNDİSTAN VİZESİ

Hindistan Vizesi Gerekli Evrak Listesi, Vize Formu, Vize Dilekçe Örnekleri, Vize Türleri, Vize Ücreti, Vize Nasıl Alınır? Kaç Günde Çıkar?

DİĞER ÜLKELER

Hindistan Vizesi Bayrak

Hindistan Ankara Büyükelçiliği

Adres: Cinnah Caddesi No:77/A Çankaya, 06680 ANKARA
Tel: 0(312) 438 21 95
Fax: 0(312) 440 34 29
Web: www.indembassy.org.tr

Hindistan İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Harbiye Mahallesi, Cumhuriyet Cd. Dortler Apt. No:42 D:11-12, 34367 Şişli/İstanbul
Tel: 0(212) 296 21 31
Web: www.cgiistanbul.org

HİNDİSTAN VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

Hindistan Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve  Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Ayrıca Hindistan Vizesi kaç günde çıkar?  Hindistan Vize Türleri nelerdir? Hindistan Vize Ücreti ne kadar? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Vize Hizmet Merkezi aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Hindistan Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Vize Hizmet Merkezi personelinin, Hindistan Başkonsolosluğu ’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Ücretsiz Vize Destek Hattı  0212 268 12 23

HİNDİSTAN VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Hindistan vizesi Hindistan’ya seyahat edecek olan Bordo Pasaport (Umuma Mahsus), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) sahibi Türk vatandaşlarının alması gereken vizedir. Siyah (Diplomatik)  pasaport sahiplerinin 6 ay içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize başvurusu yapmasına gerek yoktur.

Vize Şubesi yetkilileri vize verme aşamasında son derece titiz davranır. Vize talep eden kişinin ülkeye dönmesi için yeterli sebebi olması, Bir kurumda çalışıyor olması veya sabit bir gelirinin olması, dönüş biletlerinin ibraz edilmesi ve başvuru sahibinin yasal bir sorunu olmaması halinde vize almasına yardımcı olarak görülebilir.

HİNDİSTAN VİZESİ GEREKLİ EVRAK BİLGİSİ

Vize başvurusu için gerekli evraklar dönemsel olarak farklılıklar gösterebilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikli olarak online vize başvuru formunu doldurup ardından almak istediği vize türüne göre evrakları hazırlaması gerekir. Çünkü istenilen vize türü ve Mesleki durumunuza göre gerekli olan evraklarda değişmektedir. Hindistan Konsolosluğu vize için başvuran kişilerin yapacakları olan seyahatin amacını, konaklama yapacağı yeri, tüm masrafları karşılayabilecek olmasını, tekrardan geri dönüş yapacağı ile ilgili tüm bilgi ve belgelerin ibraz edilmesini ister. Hindistan Vizesi için gerekli olan detaylı evrak listesine ulaşmak için Vize Türünüzü seçmeniz yeterlidir. Arzu ederseniz vize temsilcilerimizi arayabilir gerekli bilgileri size göndermelerini isteyebilirsiniz.

HİNDİSTAN VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR ?

Hindistan’ya kısa süreli ziyaretler için yapılan başvuruların sonucu yaklaşık olarak 1 iş gün içinde sonuçlanır. Hindistan vizesi için istenen evrakları tam olarak hazır etmiş başvuru sahiplerinden süreç içerisinde ilave evrak talep edilebileceği gibi yüz yüze görüşme de istenebilir. Bu durumda süreç biraz daha uzayabilir.

HİNDİSTAN VİZE FORMU

Hindistan vizesi almak isteyenlerin başvuru formunu online olarak doldurması gerekmektedir. Temsilcilerimiz sizlerin adına Vize Başvuru formunuzu ücretsiz olarak doldurmaktadır.

HİNDİSTAN VİZE DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Hindistan Vize başvurunuzda ihtiyacınız olan Ticari Vize Dilekçe Örneği ve Turistik Vize Dilekçe Örnekleri için aşağıdaki örnekleri kullanabilirsiniz. Ya da Vize Temsilcilerimizi arayarak size dilekçe konusunda destek olmalarını isteyebilirsiniz.

HİNDİSTAN VİZE TÜRLERİ

  1. Ticari veya Fuar Vizesi
  2. Turistik Vize

HİNDİSTAN VİZE ÜCRETİ

Hindistan Vize başvurusu yapan Türk Vatandaşları resmi olarak belirlenmiş olan vize harçları aşağıdaki gibidir. Vize başvurusu için ödenen harç bedeli vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda iade edilmez.

Giriş Vizesi : 80 $

Turistik Vize: 100 $

Ticari Vize: 120 $