HIRVATİSTAN VİZESİ

Hırvatistan Vizesi Gerekli Evrak Listesi, Vize Formu, Vize Dilekçe Örnekleri, Vize Türleri, Vize Ücreti, Vize Nasıl Alınır? Kaç Günde Çıkar?

DİĞER ÜLKELER

Hırvatistan Vizesi Bayrak

Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği

Adres: Karyağdi Sokak 13/1-2, 06690 Çankaya/Ankara
Tel: 0(312) 405 80 81
Fax: 0(312) 439 36 81

Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Asmalı Mescit Mah., Oteller Sok. No:1, 34430 Beyoğlu/İstanbul
Tel: 0(212) 293 54 67

HIRVATİSTAN VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

Hırvatistan Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve  Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Ayrıca Hırvatistan Vizesi kaç günde çıkar?  Hırvatistan Vize Türleri nelerdir? Hırvatistan Vize Ücreti ne kadar? Uzun Süreli Almanya Vizesi Nasıl alınır? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

VİZE TÜRLERİ

Vize Hizmet Merkezi aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Almanya Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Vize Hizmet Merkezi personelinin, Almanya Başkonsolosluğu ’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Ücretsiz Vize Destek Hattı  0212 268 12 23

HIRVATİSTAN VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Hırvatistan vizesi Hırvatistan’ya seyahat edecek olan Bordo Pasaport (Umuma Mahsus) sahibi Türk vatandaşlarının alması gereken vizedir. Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin 6 ay içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize başvurusu yapmasına gerek yoktur. Hırvatistan aynı zamanda Avrupa Birliğine üye olup Schengen vizesi vermemektedir. Ancak daha önce almış olduğunuz geçerli Schengen vizesi ile Hırvatistan’a seyahat edebilirsiniz. .

Vize Bölümü Yetkilileri vize verme aşamasında son derece titiz davranır. Vize talep eden kişinin ülkeye dönmesi için yeterli sebebi olması, Bir kurumda çalışıyor olması veya sabit bir gelirinin olması, dönüş biletlerinin ibraz edilmesi ve başvuru sahibinin yasal bir sorunu olmaması halinde vize almasına yardımcı olarak görülebilir.

25 Eylül 2014´ten beri Schengen vize başvurusunda 12 yaşını doldurmuş başvuru sahiplerinden parmak izi alınması gerekmektedir. Parmak izi alımı için her başvuru sahibinin Acente Personelimizle birlikte vize başvurusu esnasında şahsen vize şubesine gelmesi gerekmektedir. Verilen parmak izleri 5 yıl geçerli olup bu süre boyunca tekrar parmak izi alımı için gelmeleri gerek yoktur. Bu durumda Yetkili Vize Merkezi olarak sizler adınıza başvurunuzun tüm adımlarını biz yürütebiliriz.

HIRVATİSTAN VİZESİ GEREKLİ EVRAK BİLGİSİ

Vize başvurusu için gerekli evraklar dönemsel olarak farklılıklar gösterebilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikli olarak vize başvuru formunu doldurup ardından almak istediği vize türüne göre evrakları hazırlaması gerekir. Çünkü istenilen vize türü ve Mesleki durumunuza göre gerekli olan evraklarda değişmektedir. Vize başvurusunda kullanılacak olan başvuru formu Türkçe ve Almanca olmak üzere 2 dilde istenilen yerlerin tamamı dolacak şekilde hazırlanıp ibraz edilmesi gerekmektedir. Hırvatistan Konsolosluğu vize için başvuran kişilerin yapacakları olan seyahatin amacını, konaklama yapacağı yeri, tüm masrafları karşılayabilecek olmasını, tekrardan geri dönüş yapacağı ile ilgili tüm bilgi ve belgelerin ibraz edilmesini ister. Hırvatistan Vizesi için gerekli olan detaylı evrak listesine ulaşmak için Vize Türünüzü seçmeniz yeterlidir. Arzu ederseniz vize temsilcilerimizi arayabilir gerekli bilgileri size göndermelerini isteyebilirsiniz.

HIRVATİSTAN VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR ?

Hırvatistan’ya kısa süreli ziyaretler için yapılan başvuruların sonucu yaklaşık olarak 5 ila 15 iş gün içinde sonuçlanır. Hırvatistan vizesi için istenen evrakları tam olarak hazır etmiş başvuru sahiplerinden süreç içerisinde ilave evrak talep edilebileceği gibi yüz yüze görüşme de istenebilir. Bu durumda süreç biraz daha uzayabilir.

HIRVATİSTAN VİZE FORMU

Hırvatistan vizesi almak isteyenlerin başvuru formunu Almanca veya Türkçe olarak doldurması zorunludur. Temsilcilerimiz sizlerin adına Vize Başvuru formunuzu ücretsiz olarak doldurmaktadır.

HIRVATİSTAN VİZE DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Hırvatistan Vize başvurunuzda ihtiyacınız olan Ticari Vize Dilekçe Örneği ve Turistik Vize Dilekçe Örnekleri için aşağıdaki örnekleri kullanabilirsiniz. Ya da Vize Temsilcilerimizi arayarak size dilekçe konusunda destek olmalarını isteyebilirsiniz.

HIRVATİSTAN VİZE TÜRLERİ

  1. Ticari veya Fuar Vizesi
  2. Turistik Vize
  3. Aile veya Arkadaş Ziyareti Vizesi
  4. Eğitim, Kültürel veya Sportif Etkinlik Amaçlı Vize

HIRVATİSTAN VİZE ÜCRETİ

Hırvatistan Vize başvurusu yapan Türk Vatandaşları resmi olarak belirlenmiş olan vize harcını ödemesi zorunludur. Schengen ülkelerinde genel olarak bu harç ücreti 85 Euro’ dur.  Ayrıca 12 yaşından küçük başvuru sahipleri vize harcı ödemelerini gerek olmayıp sadece iDATA aracı kurum ücretini ödemeleri gerekir. Vize başvurusu için ödenen harç bedeli vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda iade edilmez.

VFS GLOBAL

VFS Global, birçok ülkenin Büyükelçilik ve Konsolosluklarından alınacak vizeler için yetkilendirilmiş geçerli bir aracı kurumdur. Firmamız sizin adınıza VFS Global kurumuna Hırvatistan Vize Başvurusu yapmaya ve takip etmeye tam yetkili akredite bir seyahat acentesidir.