İRLANDA VİZESİ

İrlanda Vizesi Gerekli Evrak Listesi, Vize Formu, Vize Dilekçe Örnekleri, Vize Türleri, Vize Ücreti, Vize Nasıl Alınır? Kaç Günde Çıkar?

DİĞER ÜLKELER

İrlanda Vizesi Bayrak

İrlanda Ankara Büyükelçiliği

Adres: Gaziosmanpaşa Mahallesi, Uğur Mumcu Cd. MNG Binasi, B Blok No:88, 06700 Çankaya/Ankara
Tel: 0(312) 459 10 00
Fax: 0(312) 446 80 61

Web: https://www.dfa.ie/irish-embassy/turkey/

İrlanda İstanbul Fahri konsolosluğu

Adres: İkitelli Osb Mahallesi, Eskoop Sanayi Sitesi D:A3 Blok, No: 172, 34490 Başakşehir/İstanbul
Tel: 0(212) 482 18 62

İRLANDA VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

İrlanda Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve  Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Ayrıca İrlanda Vizesi kaç günde çıkar?  İrlanda Vize Türleri nelerdir? İrlanda Vize Ücreti ne kadar? Uzun Süreli İrlanda Vizesi Nasıl alınır? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

VİZE TÜRLERİ

Vize Hizmet Merkezi aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları İrlanda Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Vize Hizmet Merkezi personelinin, İrlanda Başkonsolosluğu ’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Ücretsiz Vize Destek Hattı  0212 268 12 23

İRLANDA VİZESİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

İrlanda vizesi İrlanda’ya seyahat edecek olan Bordo Pasaport (Umuma Mahsus), Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının alması gereken vizedir.

İrlanda’da yürürlükte olan “Kısa Oturumlu Vize Muafiyet Programı”na göre;

– Ülkemizin de aralarında bulunduğu 17 ülkenin turizm, iş görüşmesi, spor ve akademik amaçlı azami 180 gün ikamet süreli C tipi İngiltere vizesi hamili (çok-girişli iş görüşmesi vizesi ve uzun-dönemli C tipi vizesi de dâhil) vatandaşları, mevcut vizelerinin geçerlilik süresi zarfında ilave olarak İrlanda vizesi alınmasına gerek kalmaksızın İrlanda’ya seyahat edebileceklerdir.

– Bu kapsama giren kişilerin sözkonusu programdan yararlanabilmeleri için İrlanda’ya girmeden önce mevcut vizeleri ile İngiltere’ye en az bir kez giriş yapmış olmaları gerekmektedir.

– Program, İngiltere üzerinden İrlanda’ya transit geçecek yolcuları, ayrıca, uzun süreli oturum veya eğitim amaçlı İngiltere vizesi hamillerine uygulanmamaktadır.

– Bu kapsamdaki kişiler, İrlanda’da 180 gün içinde en fazla 90 gün veya mevcut İngiltere vizeleri daha kısa sürede sona erdiği takdirde mevcut vizelerinin kalan ikamet süresi boyunca kalabileceklerdir.

İRLANDA VİZESİ GEREKLİ EVRAK BİLGİSİ

Vize başvurusu için gerekli evraklar dönemsel olarak farklılıklar gösterebilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikli olarak vize başvuru formunu doldurup ardından almak istediği vize türüne göre evrakları hazırlaması gerekir. Çünkü istenilen vize türü ve Mesleki durumunuza göre gerekli olan evraklarda değişmektedir. İrlanda Konsolosluğu vize için başvuran kişilerin yapacakları olan seyahatin amacını, konaklama yapacağı yeri, tüm masrafları karşılayabilecek olmasını, tekrardan geri dönüş yapacağı ile ilgili tüm bilgi ve belgelerin ibraz edilmesini ister. İrlanda Vizesi için gerekli olan detaylı evrak listesine ulaşmak için Vize Türünüzü seçmeniz yeterlidir. Arzu ederseniz vize temsilcilerimizi arayabilir gerekli bilgileri size göndermelerini isteyebilirsiniz.

İRLANDA VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR ?

İrlanda’ya kısa süreli ziyaretler için yapılan başvuruların sonucu yaklaşık olarak 15 iş gün içinde sonuçlanır. İrlanda vizesi için istenen evrakları tam olarak hazır etmiş başvuru sahiplerinden süreç içerisinde ilave evrak talep edilebileceği gibi yüz yüze görüşme de istenebilir. Bu durumda süreç biraz daha uzayabilir.

İRLANDA VİZE FORMU

İrlanda vizesi almak isteyenlerin başvuru formunu online ortamda ve İngilizce olarak doldurması zorunludur. Temsilcilerimiz sizlerin adına Vize Başvuru formunuzu ücretsiz olarak doldurmaktadır.

İRLANDA VİZE DİLEKÇE ÖRNEĞİ

İrlanda Vize başvurunuzda ihtiyacınız olan Ticari Vize Dilekçe Örneği ve Turistik Vize Dilekçe Örnekleri için aşağıdaki örnekleri kullanabilirsiniz. Ya da Vize Temsilcilerimizi arayarak size dilekçe konusunda destek olmalarını isteyebilirsiniz.

İRLANDA VİZE TÜRLERİ

  1. Ticari veya Fuar Vizesi
  2. Turistik Vize
  3. Aile veya Arkadaş Ziyareti Vizesi
  4. Eğitim, Kültürel veya Sportif Etkinlik Amaçlı Vize

İRLANDA VİZE ÜCRETİ

İrlanda Vize başvurusu yapan Türk Vatandaşları resmi olarak belirlenmiş olan vize harç ücreti ücreti 85 Euro’ dur. Vize başvurusu için ödenen harç bedeli vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda iade edilmez.