İSPANYA VİZESİ

İspanya Vizesi Gerekli Evrak Listesi, Vize Formu, Vize Dilekçe Örnekleri, Vize Türleri, Vize Ücreti, Vize Nasıl Alınır? Kaç Günde Çıkar?

DİĞER ÜLKELER

İspanya Vizesi Bayrak

İspanya Ankara Büyükelçiliği

Adres: Abdullah Ceydet Sok. No:8 Çankaya / Anakara
Tel: 0(312) 438 03 92
Fax: 0(312) 439 51 70

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Karanfil Aralığı sokak. No:16 1.Levent İstanbul
Tel: 0(212) 270 74 10

İSPANYA VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

İspanya Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve  Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Ayrıca İspanya Vizesi kaç günde çıkar?  İspanya Vize Türleri nelerdir? İspanya Vize Ücreti ne kadar? Uzun Süreli İspanya Vizesi Nasıl alınır? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Vize Hizmet Merkezi aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları İspanya Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Vize Hizmet Merkezi personelinin, İspanya Başkonsolosluğu ’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Ücretsiz Vize Destek Hattı  0212 268 12 23

İspanya Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya Genel Bilgileri

İspanya vize işlemleri için bazı prosedürler bulunmakta olup evrakların hazırlanması ve vize işlemlerinin tamamının yapılabilmesi için en az 3 hafta önceden randevu alınması ve işlemlere başlanması gerekmektedir. İspanya vizesi için bazı evraklar gerekmekte olup bunların temini için konsolosluk tarafından belirlenen ve bizlerin titizlikle hazırlamış olduğu evrak listelerinden yardım alabilirsiniz. İspanya Schengen ülkesi olup bu kurallara göre bir yaklaşım sergilemektedir. İspanya vizesi için gereken evrakların tamamlanmasından önce online olarak randevu alınmalıdır.

İspanya Vizesi Almak İçin İstenen Belgeler

-İspanya vizesi başvuru formu, (form online olarak temin edilebileceği gibi aracı kurumlar vasıtasıyla da temin edilebilir)

-Nüfus cüzdanı fotokopisi,

-Seyahat sigortası,

-Uçak bileti

-Seyahat planının açıklaması ve konaklama yerini belirten evraklar,

-Vize dilekçesi,(İngilizce yazılması gerekmektedir)

-Pasaport (pasaportun en sonda bulunan iki sayfasının boş olması gerekmektedir.)

-Mali durumun belgelendirilmesi, (maaş bordrosu ya da serbest çalışanlar için gelir durumlarını belgeleyici hesap dökümleri mutlaka sunulmalıdır)

-Adına bulunan ev ya da iş yeri gibi tapuların belgelendirilmesi gerekmektedir.

Tüm bu evraklara ek olarak bazı iş yerlerinde çalışanlar için iş yeri sahibi tarafından yurt dışına gönderiliyor ise iş yerinden alınmış iş yeri sahibinin imza sirküleri, iş yerinin vergi levhası, iş yerinin ticari sicil gazetesi ve iş yeri sahibi tarafından imzalanmış yurt dışına çıkışı kabul eden onaylı antetli kağıda yazılmış belge gerekmektedir. Ayrıca şirket yetkililerinin şirket adına yurt dışı vizesi alması durumunda şirket evrakları ile beraber şirketin gelir durumunu belgelendiren evrakları da eklemeleri gerekmektedir. Bunun yanında hangi meslek dalına ait ise şahsın o meslek dalına ait belgelerini sunması ve gelir durumunu belgelendirmesi gerekmektedir. Ayrıca reşit olmayanlarında ailelerinden noter onaylı izin belgesi almaları gerekir.

İspanya Vize Başvuru Formu Nasıl Hazırlanır?

           İspanya vize işlemleri için gerekli olan vize başvuru formu örneğini sayfamızdan temin edebilir veya doldurulması için bizlerden destek alabilirsiniz. Formun eksiksiz bir şekilde doldurulması önem taşımaktadır.

Hollanda Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

           İspanya vize işlemleri için dilekçe yazmak gerekmekte olup dilekçede seyahatin ne zaman başlayıp ne zaman biteceği ve ne kadar kalınacağı hususlarının ayrıntılı olarak açıklanması önem arz etmektedir. Ayrıca seyahat boyunca başka hangi ülkelere gidileceği ve seyahat edecek kişinin isim ve imzasının da bulunacağı dilekçe yazılmalıdır. Dilekçe resmi kuruma hitaben yazılarak adres ve iletişim bilgileri de yazılmalıdır. Ayrıca seyahat edecek kişi bir çalışan ise şirketin resmi kağıdına yazılmış dilekçe de aynı şekilde seyahat planı açıklanmalı ve şirket yetkilisinin isim ve imzası bulunmalıdır.

İspanya Vizesinin Çıkma Süresi Ne Kadardır?

İspanya için vize işlemleri için en az 3 hafta önceden randevu alınması gerekmekte olup evrakların tesliminden itibaren 7 iş gününde vize alınabilmektedir. Fakat evrak eksikliği ya da benzeri bazı sorunlar durumunda işlem sürecinde uzama olabilmektedir.

İspanya’dan Uzun Süreli Schengen Vizesi Almanın Yolları

İspanya’dan uzun süreli schengen vizesi alabilmenin yolu diğer schengen ülkeleri ile aynıdır. Bunun için daha önce İspanya’dan alınmış schengen vizeniz ile İspanya’ya seyahat etmiş olmanız durumunda yeni başvurunuzda konsolosluk yetkilileri bunu dikkate alarak vize sürenizi uzatma konusunda insiyatif kullanmatadırlar. Ayrıca İspanya ile ticaret yapan kişiler ticaretlerine ilişkin belge sunmaları durumunda da uzun süreli vize alma konusunda avantajlı durumda olacaktırlar.

İspanya Vize Türleri Nelerdir?

İspanya vize türleri arasında İş veya fuar ziyareti için geçerli olan ticari vize,  aile birleşimi vizesi, turistik vize, eğitim vizesi, transit ülke vizesi, oturma vizesi, çalışma vizesi gibi vize türleri bulunmakta olup seyahat amacınıza göre değişkenlik göstermektedir.

İspanya Vize Ücreti Ne Kadardır?

İspanya vize ücreti 85 Euro ‘dur. Ayrıca 12 yaşından küçükler için farklı uygulamalar mevcuttur.