KANADA VİZESİ

Kanada Vizesi Gerekli Evrak Listesi, Vize Formu, Vize Dilekçe Örnekleri, Vize Türleri, Vize Ücreti, Vize Nasıl Alınır? Kaç Günde Çıkar?

DİĞER ÜLKELER

Kanada Vizesi Bayrak

Kanada Ankara Büyükelçiliği

Adres: Cinnah Caddesi, No: 58, 06690, Çankaya / ANKARA
Tel: 0(312) 409 27 00
Fax: 0(312) 409 27 12

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: 209 Büyükdere Cad., Tekfen Tower, 16. Kat, 34394 , 4.Levent / İSTANBUL
Tel: 0(212) 385 97 22

KANADA VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

Kanada Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve  Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Ayrıca Kanada Vizesi kaç günde çıkar?  Kanada Vize Türleri nelerdir? Kanada Vize Ücreti ne kadar? Uzun Süreli Kanada Vizesi Nasıl alınır? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Vize Hizmet Merkezi aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Kanada Büyükelçiliği tarafından gerçekleştirilir. Vize Hizmet Merkezi personelinin, Kanada Büyükelçiliği alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Ücretsiz Vize Destek Hattı  0212 268 12 23

Kanada Genel Bilgileri

Kanada vizesi alma işlemleri için bir ay önceden başlanması gerekmektedir. Kanada vizesi işlemleri Ankara ve İstanbul’da bulunan başvuru merkezleri aracılığı ile yürütülmekte olup bu merkezlere başvuru yapılarak işlemler için önceden randevu alınması gerekmektedir. Randevu sürecinden itibaren evrakların hazırlanması işlemleri tamamlanmalı ve vize için başvuru yapılmalıdır. Acentemiz sizin adınıza bu işlemleri yapmaya tam yetkilidir.

 Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

 1- Kanada vizesi için öncelikle pasaport gerekmekte olup pasaportun en az 1 yıl süresinin ve iki sayfasının boş olması gerekmektedir.

 2- Ayrıca Kanada vize işlemleri için vize başvuru formunun ve aile bilgi formunun temin edilmesi ve eksiksiz doldurularak evraklara eklenmesi gerekmektedir.

 3- Kimliğin arkalı önlü fotokopisinin evraklara eklenmesi gerekmektedir.

 4- Seyahat sigortası zorunlu değildir ama isteğe bağlı olarak evrakları eklenebilir,

 5- Uçak bileti veya belgelendirilmiş bir evrak,

 6- Seyahat planının ayrıntılı olarak yapılarak evraklara eklenmesi gerekmektedir,

 7- Konaklanacak yerin belirtilmesi ve belgelendirilmesi,

Seyahat edecek kişinin maddi durumunu belgelemesi gerekmektedir. Çalışanlar ve iş yeri sahipleri tarafından gönderilenler için bazı ekstra evraklar istenmekte olup bunlar iş yerinin vergi levhası, iş yeri sahibinin imza sirküsü, iş yerinin ticari sicil gazetesi ve oda kaydı olarak istenmektedir. Şirket sahiplerinin de şirketin vergi levhası, imza sirküleri, oda kayıtları ve ticari sicil gazeteleri ile birlikte şirketin mali gelirinin belgelendirilmesi gerekmektedir. Ayrıca emekliler için emekli maaş belgesi gerekmekte olup çiftçilerin de çiftçilik belgesi ve gelir tablolarını sunmaları gerekmektedir. Ayrıca 18 yaşından küçüklerin velayeti altında bulundukları kişinin gelir durumunu belgelendirmeleri ve noter tasdikli çıkış izni verdiklerini belgelendirmeleri gerekir.

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada vize işlemleri  için başvuru formunun ve aile bilgi formunun eksiksiz doldurulması gerekmekte olup bu form başkonsolosluk ya da konsolosluktan temin edilebileceği gibi sayfamız üzerinden online olarak elde edilebilir. Formun doldurularak evraklara eklenmesi önem arz etmektedir.

Kanada Vize Dilekçe Örnekleri

Kanada vize işlemleri için dilekçe yazılması gerekmektedir. Bu dilekçede seyahat edecek kişinin seyahat gerekçelerini ayrıntılı bir şekilde dilekçede belirtmeleri ve giriş çıkış tarihlerini yazmaları gerekmektedir. Ayrıca dilekçede isim ve imzalarının bulunması gerekmekte olup çalışanlar için dilekçede iş yeri sahiplerinin imzası ve kaşesi ile antetli kağıda yazılmış bir dilekçe olması gerekmektedir.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kanada vizesi işlemleri için en az bir ay önceden randevu almak gerekmekte olup bu evrakların hazırlanması için önemli bir süredir. Randevu süreci içerisinde evrakların eksiksiz olarak hazırlanması durumunda vizenin çıkma süresi 15-20 gün arasında değişmekte olup bu sürelerin resmi tatillere gelmesi durumunda süre biraz uzayabilir.

Kanada Uzun Süreli Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada Vize yetkilileri vize başvurularında genel olarak vize süresinin pasaportunuzun süresi kadar vermektedir. Bu nedenle uzun süreli vize almak isteyen başvuru sahiplerinin pasaportlarının sürelerine dikkat etmesinde fayda var.

Kanada Vize Türleri

Kanada için şimdiye kadar anlatılan hususlar doksan günlük seyahat etmek ve geçici süre ile kalmak isteyenler için alınması gereken evraklar idi. Bu durum kalıcı vize almak isteyenler için değişmekte olup bunun için birkaç vize türü bulunmaktadır. Bunlar evlilik ile ya da çalışmak için alınabildiği gibi, yaşamak ve eğitim için de alınabilmektedir. Bu tür durumlarda bu yeni durumun belgelendirilmesi ve diğer evraklara eklenmesi gerekmektedir.

Kanada vize türleri turistik seyahat vizesi, yaşama vizesi, aile birleştirme vizesi, eğitim vizesi, çalışma vizesi şeklinde vizeler olarak değişmektedir. Kişi istediği vizeye başvurabilmekte olup gerekli evrakları toplayarak konsolosluğa sunması gerekir.

Kanada Vize Ücreti

Kanada vize ücreti için 100 Kanada Doları vize harcı ve ekstra oalrakAracı kurum ücreti alınmaktadır.