Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu vize müracaat sahiplerine yardımcı olmak için, vize başvurularının toplanması ve biometrik ver işlemlerini, İstanbul için Kosmos Vize firmasına, Bursa için ise VFS Global firmasına vermiştir. Acentemize her iki kurumu da sizin adınıza başvuru yapmaya, takip etmeye ve teslim almaya tam yetkili akredite Seyahat Acentesidir.

Vize müracaat sahipleri başvurularını isterlerse bizim aracılığımızla yada kendilerine en yakın olan Vize Merkezine, yani Kosmos Vize veya VFS Global’e yapabilirler.

Yunanistan Vize başvurusu için gerekli belgeleri Yunanistan Vizesi sayfamızdan temin edebilirsiniz.

Yunanistan Vize başvurusu yapmak için aşağıda bulunan vize türlerinden kendine uygun olanı seçerek gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Alternatif olarak, vize başvurunuzu yapmak için, aşağıdaki adreste bulunan İstanbul Yunan Konsolosluğu’ndan randevu alabilirsiniz: Turnacıbaşı Sok. 22, Beyoğlu, 34433.

İstanbul’daki Yunanistan Başkonsolosluğu, vize konularıyla ilgili olarak(d tipi ve c tipi) her Salı saat 9:30-13:00 arası randevu ile ziyaretçi kabul etmektedir.

Daha iyi hizmet alabilmek için hafta içi saat 09:00-18:00 saatleri arasında +90 212 268 12 23 numarasını arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gürcistan ve Ukrayna biometrik pasaportuna sahip kişiler vizesiz seyahat edebileceklerdir.

Müracaat sahiplerinin parmak izlerinin önceki 59 ay içerisinde VIS’da kaydedilmiş olması koşuluyla, Schengen vizesi başvuruları için görüşmeye gelmelerine gerek olmadan acentemiz aracılığıyla kolaylıkla yapabilir.