MACARİSTAN VİZESİ

Macaristan Vizesi Gerekli Evrak Listesi, Vize Formu, Vize Dilekçe Örnekleri, Vize Türleri, Vize Ücreti, Vize Nasıl Alınır? Kaç Günde Çıkar?

DİĞER ÜLKELER

Macaristan Vizesi Bayrak

Macaristan Ankara Büyükelçiliği

Adres: Sancak Mahallesi, Layoş Koşut Cad. No. 2, Yıldız, Çankaya, Ankara
Tel: 0(312) 405 80 60
Fax: 0(312) 405 89 33

Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Gürsel Mahallesi, Yankı Sokak No:27, Daire:B01,02,03,04,05 Kağıthane/İstanbul
Tel: 0(212) 317 92 14

MACARİSTAN VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

Macaristan Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve  Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz. Ayrıca Macaristan Vizesi kaç günde çıkar?  Macaristan Vize Türleri nelerdir? Macaristan Vize Ücreti ne kadar? Uzun Süreli Macaristan Vizesi Nasıl alınır? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Vize Hizmet Merkezi aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Macaristan Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Vize Hizmet Merkezi personelinin, Macaristan Başkonsolosluğu ’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Ücretsiz Vize Destek Hattı  0212 268 12 23

Macaristan Genel Bilgileri

Macaristan Schengen ülkesi olup Schengen ülkelerinin kurallarına göre vize alınması sağlanabilmektedir. Macaristan’a seyahat edecek olan Bordo Pasaport (Umuma Mahsus) sahibi Türk vatandaşlarının vize alması gerekir. Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin 6 ay içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize başvurusu yapmasına gerek yoktur.

Macaristan vizesi için başkonsolosluk ya da konsolosluk aracılığı ile işlemleri yürütmek mümkün olabildiği gibi acentemizden de bilgi almak mümkündür. Macaristan vizesi işlemlerinde parmak izi sistemi uygulanmakta olup daha önce gerçekleştirmiş olan kişilerin başvuru sırasında bizzat bulunmaları gerekmemektedir. ilk defa parmak izi verecek başvuru sahiplerinin başvuru esnasında temsilcimiz ile birlikte hazır bulunması gerekmektedir.

Macaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

1- Macaristan vize işlemleri için öncelikle pasaport gerekmekte olup pasaportun en az iki sayfasının boş olması gerekmektedir.

2- Ayrıca kimlik fotokopisi gerekmektedir,

3- Macaristan vize işlemleri için başvuru formunun temin edilerek eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir,

4- Ayrıca Macaristan vize işlemleri için seyahat sigortası yapılmalı ve seyahatten bir gün önce başlayıp seyahat sonuna kadar devam etmelidir.

5- Seyahat planı yapılmalı ve bunun ayrıntılı olarak belgelendirilmesi gerekir,

6- Uçak bileti ya da uçak biletinin internet üzerinden çıktısı alınarak belgelendirilmesi gerekir,

7- Konaklanacak yerin belirtilmesi,

8- Vize dilekçesi yazılmalıdır,

9- Ayrıca seyahat edecek kişinin maddi durumunu maaş bordrosu ya da taşınmazlar ile belgelendirmesi de istenen evraklar arasındadır,

10- Çalışanlar için ve iş yeri tarafından gönderilenler için iş yeri imza sirküleri, vergi levhası, ticari sicil gazetesi de istenmektedir,

11- Emeklilerin maaşlarını belgelendirmeleri,

12- Çiftçilerin çiftçilik belgesi, çiftçilik gelir tabloları istenmektedir,

13- Bunun yanında 18 yaşından küçüklerin velayetleri altında bulundukları vasilerinden alınmış noter onaylı izin belgesi ve vasinin gelir durumunun belgelendirilmesi gerekmektedir,

Macaristan Vize Başvuru Formu ve Randevu İşlemleri

Macaristan vize başvuru formunu konsolosluk aracılığı ile temin etmek mümkün olduğu gibi sayfamızdan da temin edebilirsiniz. Macaristan Vize Randevusu online olarak As-Visa firması aracılığıyla verilmekte olup acentemiz sizin adınıza As-Visa’ ya başvuru yapmaya randevu almaya tam yetkilidir.

Macaristan Vize Dilekçe Örnekleri

Macaristan vize dilekçesi örneklerine gelince bu dilekçe de kişinin seyahat nedenini ayrıntılı olarak belirtmesi ve ülkeye giriş çıkış tarihlerini belirtmesi seyahat sırasında başka ülkeler giriş çıkış yapmayacağının eğer başka ülkeye giriş çıkış yapılacaksa en uzun süre konaklamanın Macaristan’da yapılacağının belirtilmesi gerekmektedir. Mümkünse dilekçenin İngilizce olarak yazılmasında fayda var.

Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Macaristan vize işlemleri için online olarak önceden randevu alınması önemlidir. Çünkü randevu zamanı gelene kadar evraklar hazırlanmalı bu sayede randevu sonrası 5-7 gün arasında vize işlemlerinin sonuçlandırılması sağlanabilir.

Macaristan Uzun Süreli Vizesi Nasıl Alınır?

Macaristan Schengen ülkesi olup bu kurallara göre giriş çıkış işlemleri yapılabilmektedir. Uzun süreli Macaristan schengen vizesi alabilmek için sürekli olarak Macaristan üzerinden vize alınmalı ve sık sık bu ülkeye seyahat edilmelidir. Bu sayede vize bölümü yetkilileri vize sürenizi kademeli olarak uzatabilmektedir.

Macaristan Vize Türleri

Macaristan vize türleri arasında sıklıkla turistik seyahat vizesi tercih edilmekte olup bunun süresi Altı aylık periyot içinde doksan gündür. Bunun yanında Ticari İş veya Fuar Seyahati vizesi, aile birleşimi vizesi, eğitim vizesi, çalışma vizesi ve yaşama vizesi gibi vize türleri de bulunmakta olup bu tür vizelerin başvuruş evraklarına bazı ek evrakların eklenmesi gerekmektedir.

Macaristan Vize Ücreti

Macaristan vizesi için talep edilen ücret 85 Euro olup çocuklar için ücret alınmamaktadır. Çocukların yaş sınırı 0-12 yaş grubudur. Ayrıca bazı eğitim durumları da indirime tabidir.

AS-VİSA

AS-Visa, birçok ülkenin Büyükelçilik ve Konsolosluklarından alınacak vizeler için yetkilendirilmiş geçerli bir aracı kurumdur. Firmamız sizin adınıza AS-Visa kurumuna Macaristan Vize Başvurusu yapmaya ve takip etmeye tam yetkili akredite bir seyahat acentesidir.